LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nexpovio (Selinexor)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nexpovio (Rpz) tabletki powlekane 20 mg 12 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nexpovio (Rpz) tabletki powlekane 20 mg 16 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nexpovio (Rpz) tabletki powlekane 20 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nexpovio (Rpz) tabletki powlekane 20 mg 32 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nexpovio

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Karyopharm Europe GmbH

Co zawiera lek Nexpovio?

Lek Nexpovio to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg selineksoru.

Jak działa lek Nexpovio?

Selineksor należy do grupy leków przeciwnowotworowych nazywanych inhibitorami XPO1.

Kiedy stosować lek Nexpovio?

Lek Nexpovio jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów ze szpiczakiem mnogim (nowotwór szpiku kostnego), w przypadku którego po leczeniu nastąpił nawrót.
Lek stosuje się w skojarzeniu z dwoma innymi lekami o nazwie bortezomib i deksametazon u osób, które otrzymały wcześniej co najmniej jeden inny rodzaj leczenia. Lek stosuje się także w skojarzeniu z deksametazonem u osób, które wcześniej otrzymały co najmniej cztery rodzaje leczenia i u których choroba nasiliła się od czasu zakończenia ostatniego leczenia.

Jak stosować lek Nexpovio?

Dawkowanie leku określi lekarz - dawka zależy od zastosowanego skojarzenia leków. Leczenie należy kontynuować tak długo, jak to zalecił lekarz. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać leczenia bez zgody lekarza.

Sposób podawania

Lek Nexpovio przyjmuje się raz w tygodniu w skojarzeniu z bortezomibem i deksametazonem albo dwa razy w tygodniu w przypadku stosowania wyłącznie z deksametazonem. Tabletki leku Nexpovio należy połykać w całości, popijając szklanką wody i przyjmować je z posiłkiem lub między posiłkami. Tabletek nie należy rozgryzać, rozkruszać, dzielić ani łamać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Nexpovio?

Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Ponadto nie należy przyjmować dodatkowej dawki w przypadku wystąpienia wymiotów po przyjęciu leku Nexpovio; następną dawkę należy przyjąć planowo.

Kiedy lek Nexpovio nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (selineksor) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Nexpovio nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nexpovio?

Leczenie będzie prowadził i nadzorował lekarz z doświadczeniem w leczeniu szpiczaka mnogiego. Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Nexpovio lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Lekarz będzie ściśle kontrolował stan pacjenta i reakcję na leczenie. Przed rozpoczęciem leczenia i w trakcie leczenia u pacjenta będą wykonywane regularne badania krwi. Należy zgłosić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Nexpovio z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Nexpovio w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Nexpovio podczas ciąży, ponieważ może on mieć szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko. Kobiety w wieku rozrodczym muszą mieć negatywny wynik testu ciążowego przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem. U kobiet zdolnych do zajścia w ciążę konieczne jest stosowanie skutecznej antykoncepcji podczas leczenia lekiem Nexpovio i co najmniej przez tydzień po przyjęciu ostatniej dawki leku (należy omówić z lekarzem odpowiednią metodę antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Nexpovio, musi natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza. Mężczyznom zaleca się stosowanie skutecznych metod antykoncepcji lub nieodbywanie stosunków płciowych z kobietami zdolnymi do posiadania potomstwa podczas leczenia i co najmniej przez tydzień od przyjęcia ostatniej dawki leku. Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Nexpovio oraz przez tydzień od przyjęcia ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nexpovio?

Działania niepożądane powiązane ze stosowaniem leku Nexpovio są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nexpovio?

W razie przyjęcia większej niż zalecona ilości tabletek lub przypadkowego przyjęcia przez inną osobę należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Nexpovio wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Nexpovio może powodować zmęczenie, dezorientację i zawroty głowy - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w przypadku wystąpienia takich objawów podczas leczenia tym lekiem.

Jak przechowywać lek Nexpovio?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nexpovio - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem