LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nexviadyme (Avalglucosidase alfa)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nexviadyme (Rpz) proszek do przygotowania koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
7170,00
Cena
100% (zł):
7170,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nexviadyme

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sanofi B.V.

Co zawiera lek Nexviadyme?

Lek Nexviadyme jest proszkiem do przygotowania koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg awalglukozydazy alfa. Po rozpuszczeniu roztwór zawiera 10 mg awalglukozydazy alfa na ml, a po rozcieńczeniu stężenie roztworu wynosi od 0,5 mg/ml do 4 mg/ml.

Jak działa lek Nexviadyme?

Lek Nexviadyme zawiera enzym o nazwie awalglukozydazą alfa. Zastępuje on naturalny enzym o nazwie kwaśna alfa-glukozydazą, który pomaga kontrolować zawartość glikogenu w organizmie. U osób z chorobą Pompego występuje nadmierna kumulacja glikogenu w organizmie, a lek Nexviadyme pomaga zmniejszyć gromadzenie się glikogenu w organizmie poprzez zastąpienie brakującego enzymu.

Kiedy stosować lek Nexviadyme?

Lek Nexviadyme jest stosowany w leczeniu osób z chorobą Pompego.

Jak stosować lek Nexviadyme?

Lekarz ustali dawkę leku Nexviadyme na podstawie masy ciała pacjenta. Przed podaniem leku Nexviadyme pacjent może otrzymać inne leki, takie jak leki przeciwhistaminowe, kortykosteroidy i leki obniżające gorączkę, aby zmniejszyć pewne działania niepożądane.

Sposób podawania

Lek Nexviadyme podaje się we wlewie kroplowym do żyły (w infuzji dożylnej). Podczas infuzji leku pacjent będzie obserwowany pod kątem wystąpienia reakcji związanej z infuzją. Lekarz może rozważyć wykonywanie infuzji tego leku w domu, jeśli będzie to bezpieczne dla pacjenta.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Nexviadyme?

W przypadku pominięcia infuzji należy skontaktować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Kiedy lek Nexviadyme nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom, u których wystąpiły zagrażające życiu reakcje alergiczne (nadwrażliwości) na awalglukozydazę alfa lub którykolwiek z pozostałych składników leku i te reakcje wystąpiły ponownie po odstawieniu i ponownym zastosowaniu leku.
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku u dzieci w wieku 6 miesięcy i młodszych.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nexviadyme?

Leczenie lekiem Nexviadyme jest terapią specjalistyczną nadzorowaną przez lekarza posiadającego doświadczenie w leczeniu choroby Pompego. Przed rozpoczęciem terapii z zastosowaniem leku Nexviadyme lekarz dokładnie objaśni zasady prowadzenia takiego leczenia. Regularnie będzie kontrolowany stan pacjenta i skuteczność leczenia. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z chorobą lub leczeniem. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi obrzęk nóg lub rozległy obrzęk ciała.

Jak stosować lek Nexviadyme z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Nexviadyme w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy będzie możliwe zastosowanie leku Nexviadyme u pacjentki w ciąży lub karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nexviadyme?

W ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane, które mogą pojawić się podczas podawania leku Nexviadyme lub w ciągu kilku następnych godzin. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast powiadomić lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej lub reakcji związanej z infuzją, w tym: trudności z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, przyspieszenie rytmu serca, obrzęk wargi i języka, zawroty głowy, kaszel, nudności, wymioty, zaczerwienienie skóry, zaczerwienienie dłoni i stóp, świąd dłoni i stóp, świąd skóry, wysypka, pokrzywka, dreszcze, objawy grypopodobne.

Czy lek Nexviadyme wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po podaniu leku Nexviadyme mogą wystąpić takie objawy jak zawroty głowy, niedociśnienie i senność, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nexviadyme - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nexviadyme - powiązane artykuły

Środa, 13 grudnia 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. - nowości w programach lekowych i chemioterapii Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. – informacje ogólne Nowa lista...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem