LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ngenla (Somatrogon)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ngenla (Rpz) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 24 mg 1 wstrzykiwacz 1,2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ngenla (Rpz) roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu 60 mg 1 wstrzykiwacz 1,2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ngenla

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Ngenla?

Lek Ngenla jest dostępny jako roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu w dwóch dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

  • Ngenla 24 mg
    1 wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 24 mg somatrogonu w 1,2 ml roztworu. 1 wstrzyknięcie dostarcza dawkę w zakresie od 0,2 mg do 12 mg. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć o 0,2 mg. Lek zawiera metakrezol, który może wywoływać reakcje alergiczne.
  • Ngenla 60 mg
    1 wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 60 mg somatrogonu w 1,2 ml roztworu. 1 wstrzyknięcie dostarcza dawkę w zakresie od 0,5 mg do 30 mg. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć o 0,5 mg. Lek zawiera metakrezol, który może wywoływać reakcje alergiczne.

Jak działa lek Ngenla?

Substancją czynną leku jest somatrogon, który jest wersją naturalnego ludzkiego hormonu wzrostu.

Kiedy stosować lek Ngenla?

Lek Ngenla jest stosowany w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku od 3 lat, u których stężenie hormonu wzrostu jest niewystarczające i których tempo wzrastania jest nieprawidłowe.

Jak stosować lek Ngenla?

Dawkowanie leku Ngenla ustala lekarz na podstawie masy ciała pacjenta. Nie należy przerywać leczenia bez ustalenia tego z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Ngenla podaje się we wstrzyknięciu podskórnym raz w tygodniu, tego samego dnia każdego tygodnia. Lek może być wstrzykiwany samodzielnie przez pacjenta lub przez opiekuna wyłącznie po przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę w zakresie właściwego przygotowania i wstrzyknięcia leku. Lek może być wstrzykiwany w brzuch (w odległości co najmniej 5 cm od pępka), uda, pośladki lub ramiona. Jeśli do podania pełnej dawki wymagane jest więcej niż jedno wstrzyknięcie, każde wstrzyknięcie należy podać w inne miejsce. Leku nie należy wstrzykiwać w obszary kostne, posiniaczone, zaczerwienione, obolałe lub stwardniałe ani też w miejsca pokryte bliznami lub zmianami chorobowymi. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku i przestrzegać zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ngenla?

Jeśli zostanie pominięte wstrzyknięcie dawki leku i upłynęło nie więcej niż 3 dni od dnia planowego wstrzyknięcia, dawkę leku należy podać jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym; kolejną dawkę należy wstrzyknąć w planowym dniu wstrzyknięcia.
Jeśli zostanie pominięte wstrzyknięcie dawki leku i upłynęło więcej niż 3 dni od dnia planowego wstrzyknięcia, nie należy podawać pominiętej dawki; kolejną dawkę należy wstrzyknąć w następnym planowym dniu wstrzyknięcia.
Należy przestrzegać regularnego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ngenla nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (somatrogon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentów z czynną chorobą nowotworową lub chorobami o ostrym przebiegu zagrażającym życiu. Nie wolno go także stosować do wspomagania wzrostu u dzieci z zamkniętymi nasadami kości (u których zakończył się wzrost kości długich).

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ngenla?

Leczenie jest prowadzone przez lekarza z doświadczeniem w leczeniu dzieci i młodzieży z niedoborem hormonu wzrostu. Przed rozpoczęciem stosowania leku Ngenla lekarz przeprowadzi wywiad, zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem tego leku. Lekarz objaśni jak będzie wyglądała kontrola leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku lub prowadzonego leczenia należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Ngenla z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Ngenla w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy lek Ngenla może być zastosowany u pacjentki w ciąży lub karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ngenla?

Ulotka dołączona do opakowania przedstawia działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Ngenla. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest reakcja w miejscu wstrzyknięcia leku, ból głowy i gorączka. Jeśli pojawią się jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ngenla?

W przypadku wstrzyknięcia większej niż zalecona dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Ngenla wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ngenla nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Ngenla?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed pierwszym użyciem leku wstrzykiwacz należy przechowywać w lodówce (2-8°C) w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem. Przed użyciem lek należy wyjąć z lodówki; można go przechowywać w temperaturze pokojowej (do 32°C) do 4 godzin. Lek należy zużyć w ciągu 28 dni od pierwszego użycia. Po pierwszym użyciu wstrzykiwacz należy przechowywać w lodówce (2-8°C); nie zamrażać. Lek należy przechowywać z założoną nasadką w celu ochrony przed światłem. Wstrzykiwacz należy wyrzucić po wstrzyknięciu ostatniej dawki, nawet jeśli zawiera niewykorzystany lek. Lek może być przechowywany w temperaturze pokojowej (do 32°C) do 4 godzin przy każdorazowym wstrzyknięciu do maksymalnie 5 razy. Po każdym użyciu lek należy ponownie włożyć do lodówki. Wstrzykiwacza nie należy pozostawiać w miejscach, w których temperatura jest wyższa niż 32°C. Wstrzykiwacz należy wyrzucić, jeśli od pierwszego użycia wstrzykiwacza upłynęło więcej niż 28 dni, jeśli wstrzykiwacz był wcześniej zamrożony, jeśli wstrzykiwacz był narażony na działanie temperatur wyższych niż 32°C lub znajdował się poza lodówką przez więcej niż 4 godziny, lub jeśli był używany 5 razy, nawet jeśli zawiera niewykorzystany lek.
Wstrzykiwacz może być używany bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. W celu zapewnienia bardziej komfortowego wstrzyknięcia wstrzykiwacz można pozostawić przez maksymalnie 30 minut, aby uzyskał temperaturę pokojową. Leku nie wolno wstrzykiwać, jeśli roztwór jest mętny, ma zabarwienie ciemnożółte, zawiera wytrącenia lub cząstki stałe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ngenla - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem