LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Noliprel Forte (Perindopril + Indapamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Noliprel Forte (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
24,29
0,00
Cena
100% (zł):
26,67
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Noliprel Forte

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne S.A.

Co zawiera lek Noliprel Forte?

Lek Noliprel Forte występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą oraz 1,25 mg indapamidu. Lek zawiera laktozę, dlatego pacjenci, u których występuje nietolerancja pewnych cukrów, powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Jak działa lek Noliprel Forte?

Lek Noliprel Forte zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować lek Noliprel Forte?

Lek Noliprel Forte jest lekiem przeciwnadciśnieniowym, stosowanym w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego u dorosłych.

Jak stosować lek Noliprel Forte?

Dawkowanie leku Noliprel Forte i czas trwania leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Noliprel Forte bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Noliprel Forte?

Ważne jest przyjmowanie leku Noliprel Forte regularnie każdego dnia. W razie pominięcia dawki leku Noliprel Forte, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Noliprel Forte nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, indapamid), na inne inhibitory ACE, na inne sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego stosowania inhibitora ACE u pacjenta występowały objawy, takie jak: świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywny świąd lub nasilone wysypki skórne, lub jeśli takie objawy występowały u pacjenta lub osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach. Nie wolno stosować leku w ciąży powyżej trzeciego miesięca.
Lek Noliprel Forte nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Noliprel Forte?

Przed zaordynowaniem leku Noliprel Forte lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem, podejmie decyzję o zastosowaniu leku oraz ustali częstotliwość kontroli leczenia. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań odnośnie stosowania leku, pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zaleconej przez lekarza dawki leku. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpi obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna z obrzękiem twarzy, warg, języka lub gardła oraz z trudnościami w połykaniu lub oddychaniu), należy zatrzymać przyjmowanie leku Noliprel Forte i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Stosując lek Noliprel Forte, należy poinformować lekarza lub personel medyczny: jeśli pacjent ma być poddany znieczuleniu lub zabiegowi chirurgicznemu; jeśli u pacjenta ma być przeprowadzona dializa lub zabieg aferezy LDL; jeśli u pacjenta ma być przeprowadzone leczenie odczulające na jad pszczół lub os; jeśli u pacjenta ma zostać przeprowadzone badanie wymagające podania środka kontrastującego zawierającego jod. Sportowcy powinni wziąć pod uwagę, że lek Noliprel Forte zawiera substancję czynną - indapamid, która może powodować pozytywny wynik testu antydopingowego.

Jak stosować lek Noliprel Forte z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Noliprel Forte w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Noliprel Forte w czasie pierwszych trzech miesięcy ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Noliprel Forte, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się przyjmowania leku Noliprel Forte, jeśli pacjentka karmi piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Noliprel Forte?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Noliprel Forte są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Noliprel Forte i natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: nasilone zawroty głowy lub omdlenie z powodu obniżenia ciśnienia tętniczego; uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, trudności w oddychaniu; ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek; nierówne lub silne bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg, zaburzenia mowy (mogące być objawami udaru); silny ból w nadbrzuszu promieniujący do pleców (objaw zapalenia trzustki); utrata apetytu, ból brzucha, nudności, zażółcenie skóry lub oczu (objawy zapalenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Noliprel Forte?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Noliprel Forte wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Noliprel Forte może powodować zawroty głowy lub uczucie osłabienia związane z niskim ciśnieniem tętniczym - w takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn może być zaburzona.

Jak przechowywać lek Noliprel Forte?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Noliprel Forte - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem