LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Noliprel (Perindopril + Indapamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Noliprel (Rp) tabletki powlekane 2,5 mg + 0,625 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,70
Cena
100% (zł):
33,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Noliprel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera lek Noliprel?

Lek Noliprel to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg peryndoprylu z argininą oraz 0,625 mg indapamidu. Lek zawiera laktozę i stąd pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją pewnych cukrów powinni porozumieć się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Noliprel?

Lek Noliprel zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować lek Noliprel?

Lek Noliprel jest stosowany w leczeniu podwyższonego ciśnienia tętniczego u dorosłych.

Jak stosować lek Noliprel?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku oraz określi czas leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia lekiem Noliprel.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Noliprel?

Regularne przyjmowanie leku zapewnia skuteczność leczenia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć tabletkę, powinien przyjąć kolejną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Noliprel nie może być stosowany?

Leku Noliprel nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, indapamid), na inne inhibitory ACE, na inne sulfonamidy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie wolno stosować tego leku, jeśli podczas wcześniejszego leczenia inhibitorem ACE u pacjenta wystąpiły następujące objawy: świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, nasilone swędzenie lub nasilona wysypka skórna, lub jeśli takie objawy występowały u pacjenta lub osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach. Przeciwwskazane jest stosowanie leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesięcy.
Leku Noliprel nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Noliprel?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Noliprel, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy wstrzymać stosowanie leku Noliprel i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego (w tym: obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła oraz trudności w połykaniu lub oddychaniu). O przyjmowaniu leku Noliprel należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie lub zabieg chirurgiczny; planowana dializa lub zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; planowane badanie z podaniem środka kontrastującego zawierającego jod. W ramach kontroli leczenia lekarz może zalecić monitorowanie czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach. Substancja czynną leku - indapamid - może powodować pozytywny wynik testu antydopingowego u sportowców.

Jak stosować lek Noliprel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Noliprel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Noliprel we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go przyjmować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może powodować poważne uszkodzenia u nienarodzonego dziecka. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Noliprel, powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Noliprel u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Noliprel?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Noliprel zawiera jego ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Noliprel i jak najszybciej zgłosić się do lekarza w razie pojawienia się następujących działań niepożądanych: nasilone zawroty głowy lub omdlenie związane z niskim ciśnieniem krwi; uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, problemy z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne (takie jak: wysypka na skórze, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek); nieprawidłowe lub silne bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg, zaburzenia mowy (mogą być objawami udaru); silny ból w nadbrzuszu promieniujący do pleców (może być objawem zapalenia trzustki); utrata apetytu, ból brzucha, nudności, zażółcenie skóry lub oczu (mogą być objawami zapalenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Noliprel?

Jeśli pacjent przyjmie większą ilość tabletek leku niż zalecona, powinien niezwłocznie porozumieć się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Noliprel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W czasie leczenia lekiem Noliprel mogą wystąpić zawroty głowy lub uczucie znużenia z powodu obniżonego ciśnienia tętniczego, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Noliprel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Noliprel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem