LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nosox Classic (Oxymetazoline)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nosox Classic (OTC) aerozol do nosa, roztwór 0,5 mg/ml 1 but. 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,50
Cena
100% (zł):
17,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nosox Classic

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Nosox Classic - skład

1 ml roztworu zawiera 0,5 mg chlorowodorku oksymetazoliny. 1 dawka aerozolu (45 μl) zawiera 22,5 mcg chlorowodorku oksymetazoliny. 1 dawka aerozolu zawiera 2,3 mcg chlorku benzalkoniowego.

Nosox Classic - wskazania

Obrzęk błon śluzowych występujący w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Nosox Classic - dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 6 lat
    1 dawka aerozolu (1 naciśnięcie pompki) do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Nie należy stosować preparatu częściej niż 3 razy na dobę. Nie stosować preparatu dłużej niż 5 do 7 dni. Ponowne leczenie można rozpocząć po kilkudniowej przerwie.
  • Dzieci w wieku do 6 lat
    Ze względu na stężenie substancji czynnej preparatu nie należy stosować u niemowląt i dzieci w wieku do 6 lat.

Nosox Classic - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Suche zapalenie błony śluzowej nosa. Niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Nosox Classic - ciąża i karmienie piersią

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.

Nosox Classic - działania niepożądane

Często: pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych. Niezbyt często: kołatanie serca, tachykardia i wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Rzadko: ból i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, zmęczenie. Rzadko po ustąpieniu działania preparatu może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (przekrwienia reaktywnego). Przedłużone lub częste stosowanie oksymetazoliny, jak również stosowanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa (takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania preparatu, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa i suchego zapalenia błony śluzowej nosa).

Nosox Classic - uwagi

Preparat należy stosować ze szczególną ostrożnością i tylko po dokładnym rozważeniu korzyści i ryzyka u pacjentów: z chorobami układu krążenia (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze); ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, zwłaszcza jaskrą z wąskim kątem przesączania; z rozrostem gruczołu krokowego; z guzem chromochłonnym; z chorobami metabolicznymi (np. cukrzycą, nadczynnością tarczycy); jednocześnie stosujących inhibitory MAO i inne leki podwyższające ciśnienie tętnicze.
W przypadku stosowania oksymetazoliny, zwłaszcza przez długi okres lub w dawkach większych niż zalecane, nie można wykluczyć działania na układ krążenia i OUN - w takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nosox Classic - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nosox Classic - powiązane artykuły

W łagodzeniu kataru stosujemy preparaty nawilżające i pielęgnujące błonę śluzową nosa oraz miejscowe do nosa leki zmniejszające wydzielinę przeciwalergiczne.

Więcej »

Leki do nosa w postaci kropli lub aerozolu to głównie preparaty nawilżające i regulujące gęstość oraz zmniejszające ilość wydzieliny kataralnej.

Więcej »

Czym jest oksymetazolina Jakie są wskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są przeciwwskazania do miejscowego zastosowania oksymetazoliny? Jakie są ostrzeżenia...

Więcej »

Katar należy do najczęstszych dolegliwosci wakacyjnych i jest dolegliwością powszechną i niegroźną. Najczęściej jest to łagodna infekcja wirusowa.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem