LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Noxizol (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Noxizol (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,40
Cena
100% (zł):
14,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Noxizol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Actavis Group PTC ehf.

Co zawiera lek Noxizol?

Lek Noxizol występuje w postaci tabletek. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można dzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Noxizol?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Noxizol?

Lek Noxizol może być stosowany krótkotrwale w leczeniu bezsenności, która ma ciężki przebieg i zaburza prawidłowe funkcjonowanie lub prowadzi do skrajnego wyczerpania.

Jak stosować lek Noxizol?

Dawkowanie i długość leczenia określa lekarz. Czas trwania leczenia powinien być tak krótki jak to tylko jest możliwe. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to spowodować nawrót objawów. Jeśli wskazane będzie odstawienie leku, lekarz zaleci stopniowe zmniejszanie jego dawki.

Sposób podawania

1 tabletkę leku należy przyjmować popijając płynem, bezpośrednio przed pójściem spać. Nie należy przyjmować kolejnej dawki tej samej nocy. Nie należy przekraczać dawki 1 tabletka na 24 godziny.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Noxizol?

Jeśli pacjent nie przyjmie dawki leku bezpośrednio przed pójściem spać, ale przypomni sobie w nocy, może przyjąć zapomnianą dawkę leku tylko wtedy, gdy wciąż będzie miał zapewnione 7-8 godzin nieprzerwanego snu. Jeśli nie jest to możliwe, należy przyjąć następną dawkę leku przed pójściem spać kolejnej nocy. Nie należy stosować dawki podwójnej, w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Noxizol nie może być stosowany?

Leku Noxizol nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Noxizol nie wolno stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Noxizol?

Przed przepisaniem leku Noxizol lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad oraz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Zweryfikuje również wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku u danego pacjenta lekarz poinformuje o ograniczonym czasie leczenia, o stopniowym zmniejszaniu dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przekraczać przepisanej przez niego dawki leku. Czas trwania leczenia powinien trwać kilka dni do 2 tygodni i nie powinien przekroczyć 4 tygodni łącznie. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Szczególną ostrożność w trakcie stosowania leku powinni zachować pacjenci w podeszłym wieku. Podczas przyjmowania leku Noxizol występuje ryzyko uzależnienia, które zwiększa się razem z dawką i długością leczenia. Zwiększone ryzyko występuje także u pacjentów nadużywających alkoholu i (lub) leków obecnie lub w przeszłości - pacjent powinien zgłosić lekarzowi, jeśli nadużywał lub był uzależniony od alkoholu lub leków. Należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku Noxizol. Jeśli u pacjenta pojawią się myśli samobójcze, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Stosowanie leku należy przerwać i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi niepokój ruchowy, pobudzenie, drażliwość, agresja, urojenia, przejawy gniewu, koszmary senne, omamy, psychozy, lunatykowanie, nieadekwatne zachowania, nasilenie bezsenności i inne zaburzenia zachowania. W trakcie przyjmowania leku Noxizol nie wolno pić alkoholu.

Jak stosować lek Noxizol z innymi lekami?

Lek Noxizol może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Noxizol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz wyjaśni pacjentce, czy lek Noxizol może być stosowany w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Noxizol?

Działania niepożądane występujące podczas leczenia lekiem Noxizol są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Noxizol?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Noxizol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Noxizol wywiera duży wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ zaburza sprawności psychofizyczną. Pacjent musi zachować przynajmniej 8 godzin przerwy między przyjęciem leku Noxizol a przystąpieniem do wykonywania czynności wymagających zwiększonej koncentracji. Podczas przyjmowania leku Noxizol nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych, ponieważ może to nasilić te zaburzenia.

Jak przechowywać lek Noxizol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących warunków przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Noxizol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem