LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nurofen Express Caps (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nurofen Express Caps (OTC) kapsułki miękkie 200 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
11,30
Cena
100% (zł):
11,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nurofen Express Caps

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Nurofen Express Caps - skład

1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. 1 kapsułka zawiera 9,89 mg sorbitolu i 0,485 mg czerwieni koszenilowej.

Nurofen Express Caps - wskazania

Krótkotrwałe objawowe leczenie łagodnego lub umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, bolesne miesiączkowanie, ból zęba, oraz gorączki i bólu występujących w przebiegu przeziębienia.

Nurofen Express Caps - dawkowanie

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Przyjmowanie preparatu w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. W przypadku dzieci i młodzieży pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie preparatu jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. W przypadku dorosłych pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie preparatu jest konieczne przez więcej niż 3 dni podczas leczenia gorączki lub przez więcej niż 4 dni podczas leczenia bólu, lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

 • Dorośli i młodzież o masie ciała >= 40 kg
  Dawka początkowa wynosi 200 mg lub 400 mg ibuprofenu. Jeśli zachodzi potrzeba, można zastosować dodatkowe dawki 1 lub 2 kapsułek (200 do 400 mg ibuprofenu). Należy zastosować odpowiednią przerwę pomiędzy dawkami, zgodnie z obserwowanymi objawami oraz maksymalną zalecaną dawką dobową. Przerwa ta nie powininna wynosić mniej niż 6 godzin w przypadku dawki 400 mg oraz mniej niż 4 godziny w przypadku dawki 200 mg. Nie należy przekraczać dawki całkowitej 1200 mg ibuprofenu w ciągu 24 godzin.
 • Dzieci o masie ciała =< 39 kg
  Preparat należy stosować wyłącznie u dzieci o masie ciała wynoszącej co najmniej 20 kg. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na od 3 do 4 pojedynczych dawek, podawanych w odstępach od 6 do 8 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Nie należy przekraczać dawki całkowitej 30 mg na kg mc. w ciągu 24 godzin.
  Dzieci o masie ciała 30-39 kg: pojedyncza dawka 200 mg ibuprofenu (1 kapsułka); maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (do 800 mg ibuprofenu).
  Dzieci o masie ciała 20-29 kg: pojedyncza dawka 200 mg ibuprofenu (1 kapsułka); maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (do 600 mg ibuprofenu).
  Preparatu nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest wymagane dostosowanie dawki. Ze względu na profil potencjalnych działań niepożądanych, zaleca się, aby osoby w podeszłym wieku szczególnie uważnie monitorować.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Kapsułki należy połykać, popijając wodą. Kapsułek nie należy rozgryzać. Zaleca się, aby pacjenci z dolegliwościami przewodu pokarmowego przyjmowali preparat podczas jedzenia. Działanie preparatu może się opóźnić w przypadku przyjęcia wkrótce po posiłku.

Nurofen Express Caps - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których występowały reakcje nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Dzieci o masie ciała poniżej 20 kg. Krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie. Niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego. Ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Ostatni trymestr ciąży.

Nurofen Express Caps - ciąża i karmienie piersią

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie należy stosować ibuprofenu, chyba że jest to wyraźnie konieczne. Jeśli ibuprofen stosowany jest u kobiety starającej się zajść w ciążę lub w pierwszym bądź drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę, przez jak najkrótszy możliwy okres. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Po krótkotrwałym stosowaniu ibuprofenu w zalecanych dawkach, w celach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych, przerwa w karmieniu piersią nie jest zwykle konieczna.

Nurofen Express Caps - działania niepożądane

Często: bóle brzucha, nudności, niestrawność, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, wzdęcia, zaparcia, zgaga, wymioty, niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości. Niezbyt często: pokrzywka i świąd; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; różne rodzaje wysypki. Rzadko: szumy uszne; uszkodzenie tkanki nerki (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększenie stężenia mocznika we krwi, zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi; zmniejszenie stężenia hemoglobiny. Badania kliniczne wskazują, że stosowanie ibuprofenu, zwłaszcza w dużej dawce (2400 mg na dobę), może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka wystąpienia tętniczych incydentów zatorowo-zakrzepowych (np. zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu).

Nurofen Express Caps - uwagi

W przypadku długotrwałego stosowania preparatu wymagane jest regularne kontrolowanie parametrów czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi. Jednoczesne stosowanie z NLPZ, w tym z selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2, zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych - należy unikać takiego połączenia.
W związku z tym, że podczas stosowania preparatu w dużych dawkach mogą wystąpić działania niepożądane dotyczące OUN, takie jak zmęczenie i zawroty głowy, w pojedynczych przypadkach dochodzić może do upośledzenia zdolności reakcji i zdolności aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym i w obsłudze maszyn; ostrzeżenie to ma szczególne zastosowanie w przypadku zażycia preparatu z alkoholem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nurofen Express Caps - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nurofen Express Caps - powiązane artykuły

Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyć. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki przeciwgorączkoww i przeciwbólowe

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem