LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nurofen Mięśnie i Stawy plastry (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nurofen Mięśnie i Stawy (OTC) plaster leczniczy 200 mg 2 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,80
Cena
100% (zł):
26,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Nurofen Mięśnie i Stawy (OTC) plaster leczniczy 200 mg 4 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nurofen Mięśnie i Stawy plastry

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Co zawiera Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Lek Nurofen Mięśnie i Stawy występuje w postaci plastrów na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu.

Jak działa Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Kiedy stosować Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Lek Nurofen Mięśnie i Stawy plastry jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu spowodowanego nagłym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem powstałym w następstwie łagodnych urazów w pobliżu stawów rąk lub nóg.

Jak stosować Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i powyżej
    1 dawka leku odpowiada 1 plastrowi. Maksymalnie można stosować 1 plaster w okresie 24 godzin. W razie potrzeby można stosować kilka dawek leku, ale należy przestrzegać zasady stosowania przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów. Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni; jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 5 dni, należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Dzieci i młodzież
    Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Sposób podawania

Lek należy stosować na nieuszkodzoną skórę. Przed nałożeniem plastra zaleca się dokładnie umyć i osuszyć miejsce aplikacji. Plaster można nakładać o dowolnej porze w ciągu dnia lub nocy, ale należy go usunąć i nakleić nowy plaster następnego dnia o tej samej porze. Plaster należy nakładać w całości (nie należy go przecinać), nie należy go moczyć ani nakładać na niego innych plastrów lub nieprzepuszczalnych opatrunków (w tym bandaża).

Kiedy Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie może być stosowany?

Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz jeśli w przeszłości po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna (z objawami takimi jak astma, świszczący oddech, świąd, nieżyt nosa, wysypka skórna i obrzęk). Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie należy stosować na uszkodzoną lub zranioną skórę (np. otarcia, skaleczenia, oparzenia skóry), zakażoną skórę, skórę z wysiękowym zapaleniem lub egzemą. Nie stosować leku na oczy, wargi lub śluzówki. Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie mogą stosować kobiety w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Jeśli po upływie 5 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry powinni skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą pacjenci chorujący na astmę w przeszłości oraz pacjenci z występującą alergią. Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, chorobami jelit, a także z chorobami serca, nerek lub wątroby. Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku, ponieważ mogą być bardziej podatne na wystąpienie działań niepożądanych leku. W trakcie stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy i przez 1 dzień po usunięciu plastra należy unikać narażania leczonego obszaru skóry na działanie promieni słonecznych lub sztucznych źródeł światła (np. lamp opalających). Jeśli wystąpią pierwsze objawy reakcji skórnej (takie jak wysypka, łuszczenie skóry, pęcherze) lub objawy reakcji alergicznej, należy przerwać stosowanie leku.

Jak stosować Nurofen Mięśnie i Stawy plastry z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Nurofen Mięśnie i Stawy plastry w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Zastosowanie leku w pierwszych sześciu miesiącach ciąży jest możliwe wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Nie są znane żadne szkodliwe skutki stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry w okresie karmienia piersią; leku nie wolno stosować bezpośrednio na piersi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

W trakcie stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: zaczerwienienie skóry, pieczenie skóry, świąd, pęcherze na skórze, podrażnienie skóry, astma, trudności w oddychaniu, duszność, ból brzucha lub inne problemy żołądkowe, zaburzenia nerek.
Należy przerwać stosowanie leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej (np. napad astmy, świszczący oddech, duszność, świąd, nieżyt nosa, wysypka) lub objawy nadwrażliwości i reakcje skórne (np. zaczerwienienie skóry, obrzęk, łuszczenie skóry, powstawanie pęcherzy, owrzodzenie skóry).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Przypadkowe przedawkowanie plastra leczniczego jest mało prawdopodobne. Objawy przedawkowania leku mogą obejmować: nudności, wymioty, ból brzucha lub rzadziej biegunkę, a także szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Czy Nurofen Mięśnie i Stawy plastry wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie jest znany wpływ leku Nurofen Mięśnie i Stawy plastry na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Nurofen Mięśnie i Stawy plastry?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Okres trwałości po pierwszym otwarciu saszetki wynosi 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nurofen Mięśnie i Stawy plastry - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nurofen Mięśnie i Stawy plastry - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem