LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Nurofen Mięśnie i Stawy żel (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Nurofen Mięśnie i Stawy (OTC) żel 50 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,00
Cena
100% (zł):
24,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Nurofen Mięśnie i Stawy żel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Co zawiera Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Lek Nurofen Mięśnie i Stawy występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Jak działa Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Kiedy stosować Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Lek Nurofen Mięśnie i Stawy żel jest przeznaczony do szybkiego leczenia objawowego bólu mięśniowego, bólu pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak: lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe, fibromialgia i nerwobóle.

Jak stosować Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    Należy wycisnąć 4 do 10 cm żelu (ilość odpowiadająca dawce 50 do 125 mg ibuprofenu) na miejsce objęte dolegliwościami i delikatnie wsmarować w skórę do momentu wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce. Nie należy stosować leku na to samo miejsce wcześniej niż po upływie 4 godzin. Leku nie należy stosować częściej niż 4 razy na dobę. Leku nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. Lek jest przeznaczony tylko do stosowania krótkotrwałego; nie wolno go stosować dłużej niż 14 dni bez opinii lekarza.
  • Dzieci i młodzież
    Leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki leku u osób w podeszłym wieku.

Sposób podawania

Lek należy stosować na nieuszkodzoną skórę.

Kiedy Nurofen Mięśnie i Stawy żel nie może być stosowany?

Leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli pacjent jest uczulony na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz jeśli uprzednio wystąpiła u niego reakcja alergiczna (np. astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel nie należy stosować na uszkodzoną skórę lub skórę w stanie zapalnym, na usta lub okolice oczu. Leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel nie wolno stosować w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Jeśli po upływie 2 tygodni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Konieczna jest konsultacja z lekarzem w przypadku pacjentów z astmą lub chorobą alergiczną w wywiadzie, chorobą wrzodową czynną lub w wywiadzie, chorobami zapalnymi jelit, skazą krwotoczną, chorobami nerek. Lek należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku, ponieważ mogą być bardziej podatne na wystąpienie działań niepożądanych leku. W trakcie stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel należy chronić leczony obszar skóry przed działaniem promieni słonecznych lub sztucznych źródeł światła (np. lamp opalających). Stosowanie leku należy przerwać, jeśli pojawi się wysypka.

Jak stosować Nurofen Mięśnie i Stawy żel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Jednoczesne stosowanie ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych może powodować zwiększenie częstości występowania działań niepożądanych.

Czy można stosować Nurofen Mięśnie i Stawy żel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel w ostatnich 3 miesiącach ciąży. W pierwszych sześciu miesiącach ciąży należy unikać stosowania leku. Ilość leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel przyjmowana przez niemowlę karmione piersią jest znikoma; leku nie wolno stosować bezpośrednio na piersi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Podczas stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel rzadko może wystąpić toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka lub rumień wielopostaciowy. Mogą także wystąpić następujące objawy niepożądane: reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, niestrawność, upośledzenie nerek, zmiany na skórze (np. zaczerwienienie) i mrowienie w miejscu podania, nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, astma oskrzelowa, zaostrzenie astmy oskrzelowej, skurcz oskrzeli, różne wysypki skórne, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy.
Stosowanie leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel należy przerwać i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej (np. astma oskrzelowa, świszczący oddech, duszność, wysypka).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Przypadkowe przedawkowanie żelu wydaje się niemożliwe. W razie przypadkowego połknięcia żelu przez dziecko, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Objawy przedawkowania ibuprofenu obejmują: zawroty głowy, nudności, wymioty, senność, ból głowy, niedociśnienie tętnicze.

Czy Nurofen Mięśnie i Stawy żel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie są znane działania niepożądane leku Nurofen Mięśnie i Stawy żel mające wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Nurofen Mięśnie i Stawy żel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Nurofen Mięśnie i Stawy żel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Nurofen Mięśnie i Stawy żel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem