LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Olfen Max (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Olfen Max (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
23,00
Cena
100% (zł):
23,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Olfen Max (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,80
Cena
100% (zł):
35,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Olfen Max (OTC) żel 20 mg/g 1 tuba 150 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
47,40
Cena
100% (zł):
47,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Olfen Max

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Olfen Max - skład

1 g żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. 1 g żelu zawiera 54 mg glikolu propylenowego, 0,2 mg butylohydroksytoluenu oraz 1 mg substancji zapachowej (zawierającej 0,15 mg/g alkoholu benzylowego, cytral, cytronelol, kumarynę, eugenol, farnezol, geraniol, d-limonen i linalol).

Olfen Max - wskazania

  • Dorośli i młodzież w wieku od 14 lat
    Miejscowe leczenie objawowe bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach lub stłuczeniach wywołanych tępymi urazami. U młodzieży w wieku od 14 lat preparat jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.

Olfen Max - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież w wieku od 14 lat
    Preparat jest stosowany 2 razy na dobę (optymalnie rano i wieczorem). W zależności od powierzchni leczonego miejsca, wymagana jest ilość od 1 do 4 g żelu (20 do 80 mg diklofenaku sodowego), czyli ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego; ilość ta wystarcza do posmarowania powierzchni ciała około 400-800 cm2. Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są miejscem leczonym. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 g żelu (160 mg diklofenaku sodowego). Długość leczenia zależy od objawów i choroby podstawowej. Preparatu nie należy stosować dłużej niż tydzień bez konsultacji z lekarzem. Preparat może być stosowany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy stosować go z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi.
  • Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 14 lat)
    Brak wystarczających danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest wymagane specjalne dostosowanie dawki. Ze względu na potencjalny profil działań niepożądanych pacjentów w podeszłym wieku należy uważnie monitorować.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie ma konieczności zmniejszenia dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie ma konieczności zmniejszenia dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Sposób podawania

Cienką warstwę żelu należy nakładać na wymagającą leczenia powierzchnię ciała i delikatnie wmasować w skórę. Przed nałożeniem bandaża należy odczekać kilka minut aż żel wyschnie na skórze.

Olfen Max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których w wywiadzie wystąpiły reakcje nadwrażliwości, takie jak astma, skurcz oskrzeli, pokrzywka, ostre zapalenie błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat. Nie stosować na otwarte rany, stany zapalne lub infekcje skórne, a także na skórę z egzemą oraz na błonę śluzową.

Olfen Max - ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie na zalecenie lekarza; w takich przypadkach preparatu nie należy stosować na piersi kobiet karmiących piersią ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Olfen Max - działania niepożądane

Często: zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), wysypka, rumień, egzema, świąd. Niezbyt często: łuszczenie się skóry, odwodnienie skóry, obrzęk. Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości na światło; wysypka grudkowata; dolegliwości żołądkowo-jelitowe; astma; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy. Może także wystąpić pieczenie w miejscu zastosowania, suchość skóry. W przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry i długotrwale nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych.

Olfen Max - uwagi

Preparat należy stosować tylko na nienaruszoną, nieuszkodzoną, niezmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi jamy ustnej. W trakcie leczenia może wystąpić nadwrażliwość na światło objawiająca się występowaniem reakcji skórnych po wyeksponowaniu na światło słoneczne.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Olfen Max - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Olfen Max - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem