LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Olfen Patch (Diclofenac)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Olfen Patch (OTC) plaster leczniczy 140 mg 2 szt. n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 28,40 Cena 100% (zł): 28,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Olfen Patch (OTC) plaster leczniczy 140 mg 5 szt. n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 45,50 Cena 100% (zł): 45,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »

Olfen Patch

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Skład

1 plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego. Preparat zawiera 1,4 g glikolu propylenowego i 2,8 g butylohydroksytoluenu.

Wskazania

Do krótkotrwałego stosowania.
Miejscowe objawowe leczenie bólu spowodowanego nagłym nadwyrężeniem, zwichnięciem lub stłuczeniem w obrębie kończyn, powstałymi w następstwie tępych urazów.

Dawkowanie

Preparat powinien być stosowany przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów, zależnie od wskazania.

  • Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat
    Pojedynczy plaster leczniczy należy naklejać na bolące miejsce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Można zastosować nie więcej niż 2 plastry lecznicze na dobę, nawet jeżeli urazy występują w kilku miejscach. Nie należy stosować plastrów na więcej niż jedno bolące miejsce jednocześnie. Nie należy rozdzielać plastra na części. Jeżeli jest to konieczne, do przymocowania plastra w pożądanym miejscu można zastosować bandaż dziany. Plastra leczniczego nie należy stosować z opatrunkiem okluzyjnym.
    Preparat należy stosować przez możliwie najkrótszy czas. Nieznane są korzyści terapeutyczne z dłuższego stosowania preparatu niż przez 7 dni. W przypadku braku poprawy podczas zalecanego okresu leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku młodzieży w wieku 16 lat i dorosłych, w przypadku konieczności stosowania preparatu dłużej niż 7 dni w celu złagodzenia bólu lub w razie zaostrzenia się objawów, rodzice lub pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież poniżej 16 lat
    Preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Brak jest wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.
Osoby w podeszłym wieku

Preparat należy stosować z zachowaniem ostrożności u pacjentów w podeszłym wieku, u których istnieje większa skłonność do występowania działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować z ostrożnością u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na inne leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne (niesteroidowe leki przeciwzapalne, kwas acetylosalicylowy). Pacjenci, u których występowały napady astmy, pokrzywki lub ostry nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego w wywiadzie. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od zmian chorobowych: otwarte rany, oparzenia, infekcje skórne lub wypryski. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli diklofenak jest stosowany przez kobiety planujące ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, dawka powinna być jak najmniejsza a okres leczenia jak najkrótszy. Maksymalna dawka dobowa to dwa plastry lecznicze. Stosowanie diklofenaku w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ze względu na brak kontrolowanych badań u kobiet karmiących piersią, preparat powinien być stosowany w okresie karmienia piersią tylko pod kontrolą lekarza; preparat nie powinien być stosowany na piersiach matek karmiących ani na żadnych innych dużych obszarach skóry lub przez dłuższy czas.

Działania niepożądane

Często: miejscowe reakcje skórne takie jak: zaczerwienienie, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym alergiczne i kontaktowe zapalenie skóry), obrzęk, świąd i pieczenie. Niezbyt często: uogólniona wysypka skórna, reakcja nadwrażliwości (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy, reakcja typu anafilaktoidalnego. Rzadko: zapalenie pęcherzowe skóry, suchość skóry. Bardzo rzadko: wysypka krostkowa; napad astmy; ciężka egzema, wysypka z owrzodzeniami, nadwrażliwość na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu na dużą powierzchnię ciała lub podczas długotrwałego stosowania.

Uwagi

Nie należy dopuszczać do kontaktu lub stosować preparatu w okolice oczu lub błon śluzowych. Należy poinformować pacjentów, że dla zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło powinni unikać narażania leczonego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub korzystania z solarium przez jeden dzień po usunięciu plastra leczniczego.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem