LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Olfen Patch (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Olfen Patch (OTC) plaster leczniczy 140 mg 2 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,40
Cena
100% (zł):
28,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Olfen Patch (OTC) plaster leczniczy 140 mg 5 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
45,50
Cena
100% (zł):
45,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Olfen Patch

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Olfen Patch - skład

1 plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego. Preparat zawiera 1,4 g glikolu propylenowego i 2,8 g butylohydroksytoluenu.

Olfen Patch - wskazania

Do krótkotrwałego stosowania.
Miejscowe objawowe leczenie bólu spowodowanego nagłym nadwyrężeniem, zwichnięciem lub stłuczeniem w obrębie kończyn, powstałymi w następstwie tępych urazów.

Olfen Patch - dawkowanie

Preparat powinien być stosowany przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów, zależnie od wskazania.

  • Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat
    Pojedynczy plaster leczniczy należy naklejać na bolące miejsce 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Można zastosować nie więcej niż 2 plastry lecznicze na dobę, nawet jeżeli urazy występują w kilku miejscach. Nie należy stosować plastrów na więcej niż jedno bolące miejsce jednocześnie. Nie należy rozdzielać plastra na części. Jeżeli jest to konieczne, do przymocowania plastra w pożądanym miejscu można zastosować bandaż dziany. Plastra leczniczego nie należy stosować z opatrunkiem okluzyjnym.
    Preparat należy stosować przez możliwie najkrótszy czas. Nieznane są korzyści terapeutyczne z dłuższego stosowania preparatu niż przez 7 dni. W przypadku braku poprawy podczas zalecanego okresu leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku młodzieży w wieku 16 lat i dorosłych, w przypadku konieczności stosowania preparatu dłużej niż 7 dni w celu złagodzenia bólu lub w razie zaostrzenia się objawów, rodzice lub pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież poniżej 16 lat
    Preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 16 lat. Brak jest wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.
Osoby w podeszłym wieku

Preparat należy stosować z zachowaniem ostrożności u pacjentów w podeszłym wieku, u których istnieje większa skłonność do występowania działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować z ostrożnością u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Olfen Patch - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na inne leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne (niesteroidowe leki przeciwzapalne, kwas acetylosalicylowy). Pacjenci, u których występowały napady astmy, pokrzywki lub ostry nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego w wywiadzie. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od zmian chorobowych: otwarte rany, oparzenia, infekcje skórne lub wypryski. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat.

Olfen Patch - ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli diklofenak jest stosowany przez kobiety planujące ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, dawka powinna być jak najmniejsza a okres leczenia jak najkrótszy. Maksymalna dawka dobowa to dwa plastry lecznicze. Stosowanie diklofenaku w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Ze względu na brak kontrolowanych badań u kobiet karmiących piersią, preparat powinien być stosowany w okresie karmienia piersią tylko pod kontrolą lekarza; preparat nie powinien być stosowany na piersiach matek karmiących ani na żadnych innych dużych obszarach skóry lub przez dłuższy czas.

Olfen Patch - działania niepożądane

Często: miejscowe reakcje skórne takie jak: zaczerwienienie, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym alergiczne i kontaktowe zapalenie skóry), obrzęk, świąd i pieczenie. Niezbyt często: uogólniona wysypka skórna, reakcja nadwrażliwości (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy, reakcja typu anafilaktoidalnego. Rzadko: zapalenie pęcherzowe skóry, suchość skóry. Bardzo rzadko: wysypka krostkowa; napad astmy; ciężka egzema, wysypka z owrzodzeniami, nadwrażliwość na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu na dużą powierzchnię ciała lub podczas długotrwałego stosowania.

Olfen Patch - uwagi

Nie należy dopuszczać do kontaktu lub stosować preparatu w okolice oczu lub błon śluzowych. Należy poinformować pacjentów, że dla zmniejszenia ryzyka nadwrażliwości na światło powinni unikać narażania leczonego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub korzystania z solarium przez jeden dzień po usunięciu plastra leczniczego.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Olfen Patch - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Olfen Patch - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem