LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Olfen hydrożel (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Olfen hydrożel (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,80
Cena
100% (zł):
21,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Olfen hydrożel (OTC) żel 10 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
30,00
Cena
100% (zł):
30,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Olfen hydrożel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Olfen hydrożel - skład

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Olfen hydrożel - wskazania

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu:
  - pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń;
  - bólu pleców;
  - ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • Dorośli (w wieku powyżej 18 lat)
  Preparat jest stosowany w miejscowym leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Olfen hydrożel - dawkowanie

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
  Preparat należy stosować miejscowo na skórę 3 lub 4 razy na dobę, delikatnie rozsmarować żel na skórze, nie wcierać. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Na przykład ilość 2 do 4 g żelu (odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni 400 do 800 cm2 . Po zastosowaniu preparatu należy umyć ręce, chyba że ręce są miejscem leczonym. Preparat może być stosowany jednocześnie z nieokluzyjnymi bandażami, ale nie należy go stosować z nieprzepuszczającymi powietrza opatrunkami okluzyjnymi.
  Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat w przypadku stosowania preparatu bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej. U osób dorosłych (powyżej 18 lat) w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować produktu przez dłużej niż 21 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania preparatu w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych. U młodzieży powyżej 14 lat, w razie konieczności stosowania preparatu przez dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
 • Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat
  Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
Osoby w podeszłym wieku

W przypadku stosowania preparatu u osób w podeszłym wieku należy stosować dawkowanie jak u osób dorosłych.

Olfen hydrożel - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których wcześniej wystąpił napady astmy, pokrzywka lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Trzeci trymestr ciąży. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.

Olfen hydrożel - ciąża i karmienie piersią

Jeśli nie jest to wyraźnie konieczne, nie należy stosować diklofenaku podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży. Stosowanie diklofenaku jest przeciwwskazane podczas trzeciego trymestru ciąży. Ze względu na brak kontrolowanych badań dotyczących kobiet karmiących piersią, preparat należy stosować w czasie karmienia piersią jedynie na zlecenie lekarza. W takich przypadkach preparatu nie należy stosować na okolice piersi kobiet karmiących piersią ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Olfen hydrożel - działania niepożądane

Często: wysypka skórna, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), świąd.
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.
Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w przypadku stosowania preparatu na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego.

Olfen hydrożel - uwagi

Preparat należy stosować tylko na nie uszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi (np. jama ustna). Nie należy narażać leczonej powierzchni skóry na działanie promieni słonecznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Olfen hydrożel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Olfen hydrożel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem