LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Orgovyx (Relugolix)

Lek jest refundowany. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Orgovyx (Rpz) tabletki powlekane 120 mg 30 szt.
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
448,96
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Orgovyx

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare S.L.U.

Co zawiera lek Orgovyx?

Lek Orgovyx to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 120 mg relugoliksu.

Jak działa lek Orgovyx?

Relugoliks jest lekiem przeciwnowotworowym, który blokuje uwalnianie z mózgu hormonu o nazwie hormon uwalniający gonadotropinę (GnRH), co powoduje zmniejszenie ilości testosteronu w organizmie i spowolnienie wzrostu komórek raka gruczołu krokowego.

Kiedy stosować lek Orgovyx?

Lek Orgovyx stosuje się u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaawansowanego raka gruczołu krokowego, którzy reagują na leczenie hormonalne.

Jak stosować lek Orgovyx?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Orgovyx oraz czas leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Leku można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletki należy połykać w całości i popijać niewielką ilością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Orgovyx?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku i minęło nie więcej niż 12 godzin od ustalonej pory jej przyjmowania, powinien przyjąć ją jak najszybciej, a następnie przyjmować kolejne tabletki leku w ustalony sposób w kolejnych dniach. W przypadku opóźnienia przyjęcia dawki leku o ponad 12 godzin nie należy jej przyjmować i następnego dnia należy powrócić do ustalonego schematu dawkowania. W przypadku przerwania leczenia lekiem na okres dłużej niż 7 dni należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Orgovyx nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (relugoliks) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Orgovyx nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Orgovyx?

Przed zaordynowaniem leku Orgovyx konieczne jest przeanalizowanie przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Należy poinformować lekarza o występowaniu jakichkolwiek zaburzeń serca (w tym zaburzeń rytmu serca). Podczas leczenia u pacjenta mogą być okresowo wykonywane badania krwi w celu kontroli elektrolitów w organizmie oraz badania EKG. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent będzie miał jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem.

Jak stosować lek Orgovyx z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Orgovyx w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Orgovyx nie stosuje się u kobiet. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która może zajść w ciążę, powinien stosować prezerwatywę i inną skuteczną metodę zapobiegania ciąży stosowaną przez partnerkę, w trakcie leczenia tym lekiem i przez 2 tygodnie po jego zakończeniu, w celu zapobiegania ciąży. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą w ciąży, powinien stosować prezerwatywę w celu ochrony nienarodzonego dziecka.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Orgovyx?

W trakcie stosowania leku Orgovyx mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: uderzenia gorąca, biegunka, zaparcia, bóle mięśni i stawów oraz zmęczenie. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy niezwłocznie poinformować lekarza w razie pojawienia się takich objawów, jak zawroty głowy, omdlenia, uczucie kołatania lub szybkiego bicia serca, ból w klatce piersiowej (mogą to być objawy poważnych zaburzeń rytmu serca).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Orgovyx?

W przypadku przyjęcia zbyt dużej liczby tabletek leku lub przyjęcia leku przez dziecko, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Czy lek Orgovyx wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Orgovyx mogą wystąpić zmęczenie i zawroty głowy, które mogą zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Orgovyx?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Orgovyx - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Orgovyx - powiązane artykuły

Czwartek, 14 grudnia 2023

Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. - nowości na liście aptecznej Nowa lista refundacyjna od 1 stycznia 2024 r. – informacje ogólne Nowa lista refundacyjna od 1...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem