LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Oribion (Bupropion)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Oribion (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
64,00
Cena
100% (zł):
64,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Oribion

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Oribion?

Lek Oribion to tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, które są dostępne na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 150 mg chlorowodorku bupropionu.

Jak działa lek Oribion?

Bupropion działa przeciwdepresyjnie.

Kiedy stosować lek Oribion?

Lek Oribion jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu depresji.

Jak stosować lek Oribion?

Lekarz ustali dawkę leku Oribion oraz określi czas trwania leczenia. Pełne działanie leku może nastąpić po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Nie należy przerywać leczenia ani zmniejszać dawki bez uprzedniego uzgodnienia tego z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z jedzeniem lub niezależnie od posiłków. Dawkę leku Oribion należy przyjmować rano. Tabletki leku należy połykać w całości; nie należy ich żuć, rozkruszać ani dzielić.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Oribion?

W przypadku pominięcia dawki leku należy odczekać i przyjąć ją o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Oribion nie może być stosowany?

Leku Oribion nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bupropion) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Oribion nie należy stosować u pacjentów z padaczką lub u których w przeszłości występowały napady drgawkowe; pacjentów z guzem mózgu; pacjentów nadużywających alkoholu lub którzy właśnie zaprzestali picia albo zamierzają to uczynić; pacjentów, którzy ostatnio odstawili leki uspokajające lub przeciwlękowe albo będą je odstawiać w trakcie przyjmowania leku Oribion; pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby; pacjentów, u których występują lub występowały w przeszłości zaburzenia odżywiania (np. bulimia lub anoreksja); pacjentów przyjmujących aktualnie lub w ciągu ostatnich 14 dni leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane w chorobie Parkinsona o nazwie inhibitory monoaminooksydazy.
Leku Oribion nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Oribion?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Oribion lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarz ustali terminy wizyt kontrolnych w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Należy skontaktować się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Należy przerwać stosowanie leku Oribion, jeśli w trakcie leczenia wystąpią drgawki (leku nie należy więcej przyjmować i trzeba skontaktować się z lekarzem prowadzącym). Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Oribion oraz w trakcie leczenia pacjent będzie miał mierzone ciśnienie krwi, zwłaszcza jeśli wcześniej miał wysokie ciśnienie. W razie wystąpienia kiedykolwiek myśli o samouszkodzeniu lub samobójstwie, należy natychmiast skontaktować kontakt z lekarzem lub udać się do szpitala. Podczas przyjmowania leku Oribion lekarz może zalecić niepicie alkoholu albo znaczne ograniczenie picia. Jeżeli pacjent pije obecnie znaczne ilości alkoholu, nie należy nagle zaprzestawać picia, gdyż może to wywołać drgawki.

Jak stosować lek Oribion z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Oribion, jeżeli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki zawierające bupropion. Leku Oribion nie należy przyjmować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (lekami stosowanymi w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona).

Czy można stosować lek Oribion w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Oribion będzie mógł być stosowany w czasie ciąży lub w okresie karmienia piersią, jeśli lekarz podejmie taką decyzję.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Oribion?

Działania niepożądane, które mogą się pojawić w trakcie przyjmowania leku Oribion, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W razie wystąpienia drgawek lub jakichkolwiek objawów reakcji alergicznej należy natychmiast skontaktować się z lekarzem (objawami reakcji alergicznej mogą być: zaczerwienienie skóry lub wysypka, pokrzywka, nietypowe świsty lub trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, ust lub języka, bóle mięśni lub stawów).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Oribion?

W razie przedawkowania leku należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Oribion wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli lek Oribion powoduje zawroty głowy lub wrażenie pustki w głowie, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Oribion?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Oribion - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem