LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Oyavas (Bevacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Oyavas (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Oyavas (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 16 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Oyavas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Stada Arzneimittel AG

Co zawiera lek Oyavas?

Lek Oyavas to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg bewacyzumabu. 1 fiolka (4 ml) zawiera 100 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 1,4 mg/ml. 1 fiolka (16 ml) zawiera 400 mg bewacyzumabu, co odpowiada stężeniu 16,5 mg/ml.

Jak działa lek Oyavas?

Bewacyzumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Oyavas?

Lek Oyavas jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących rodzajów nowotworów:
- zaawansowany rak okrężnicy lub odbytnicy - w skojarzeniu z chemioterapią zawierającą fluoropirymidynę;
- rozsiany rak piersi - w skojarzeniu z paklitakselem lub kapecytabiną;
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca - w skojarzeniu z chemioterapią obejmującą stosowanie platyny;
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca, jeśli komórki nowotworu wykazują określone mutacje w genie białka o nazwie receptor naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR) - w skojarzeniu z erlotynibem);
- zaawansowany rak nerki - w skojarzeniu z interferonem alfa-2a;
- zaawansowany rak jajnika, rak jajowodu lub pierwotny rak otrzewnej - w skojarzeniu z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby co najmniej po 6 miesiącach od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Oyavas będzie podawany jednocześnie z karboplatyną i gemcytabiną lub z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby przed upływem 6 miesięcy od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Oyavas będzie podawany w skojarzeniu z topotekanem lub pegylowaną liposomalną doksorubicyną;
- przetrwały, nawrotowy lub przerzutowy rak szyjki macicy - w skojarzeniu z paklitakselem i cisplatyną lub alternatywnie z paklitakselem i topotekanem u chorych które nie mogą być leczone związkami platyny.

Jak stosować lek Oyavas?

Lekarz określa dawkę leku Oyavas na podstawie masy ciała pacjenta i rodzaju nowotworu, jaki będzie leczony. Czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci infuzji do żyły (kroplówki). Pierwsza infuzja będzie podana w ciągu 90 minut. Jeżeli pacjent dobrze tolerował pierwsze podanie, druga infuzja może być podana w ciągu 60 minut. Kolejne infuzje mogą być podawane w ciągu 30 minut.

Kiedy lek Oyavas nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bewacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy leku, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na produkty wytwarzane z komórek jajnika chomika chińskiego lub inne rekombinowane ludzkie lub humanizowane przeciwciała. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży.
Lek Oyavas nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Oyavas?

Leczenie będzie prowadzone przez lekarza z doświadczeniem w stosowaniu terapii przeciwnowotworowych. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź organizmu pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania tego leku.

Jak stosować lek Oyavas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Oyavas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Oyavas nie wolno stosować w trakcie ciąży, ponieważ może spowodować uszkodzenie nienarodzonego dziecka. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po otrzymaniu ostatniej dawki leku. Należy omówić z lekarzem odpowiednie metody antykoncepcji. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, musi natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie wolno karmić piersią w trakcie terapii lekiem Oyavas i co najmniej przez 6 miesięcy od otrzymania ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Oyavas?

W trakcie stosowania leku Oyavas mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są: nadciśnienie, zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha. Najcięższe działania niepożądane leku to: perforacja przewodu pokarmowego, krwawienie i tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Oyavas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U pacjentów leczonych lekiem Oyavas zgłaszano przypadki senności i omdlenia - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Oyavas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem