LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Logo Naczelnej Izby Lekarskiej Logo Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Logo Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Logo Okręgowej Izby Lekarskiej Logo Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Paclitaxel Kabi (Paclitaxel)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Paclitaxel Kabi (Rp) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 6 mg/ml 1 fiolka 5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paclitaxel Kabi (Rp) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 6 mg/ml 1 fiolka 16,7 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paclitaxel Kabi (Rp) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 6 mg/ml 1 fiolka 25 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paclitaxel Kabi (Rp) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 6 mg/ml 1 fiolka 50 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Paclitaxel Kabi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Paclitaxel Kabi?

Lek Paclitaxel Kabi występuje w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 6 mg paklitakselu. 1 fiolka 5 ml zawiera 30 mg paklitakselu. 1 fiolka 16,7 ml zawiera 100 mg paklitakselu. 1 fiolka 25 ml zawiera 150 mg paklitakselu. 1 fiolka 50 ml zawiera 300 mg paklitakselu. Lek zawiera makrogologlicerolu rycynooleinian, który może powodować silne reakcje alergiczne - należy powiadomić lekarza w przypadku uczulenia na ten składnik leku. Lek ten zawiera również pewną ilość alkoholu.

Jak działa lek Paclitaxel Kabi?

Substancją czynną leku jest paklitaksel, który należy do grupy leków przeciwnowotworowych o nazwie taksany.

Kiedy stosować lek Paclitaxel Kabi?

Rak jajnika - lek Paclitaxel Kabi jest stosowany:
- jako lek pierwszego rzutu (po wcześniejszej operacji, w skojarzeniu z lekiem zawierającym cisplatyną);
- gdy zawiodły inne metody leczenia z użyciem tradycyjnych leków zawierających platynę.
Rak piersi - lek Paclitaxel Kabi jest stosowany:
- jako lek pierwszego rzutu w leczeniu zaawansowanej choroby lub choroby z przerzutami w skojarzeniu z antracykliną (np. doksorubicyna) lub z trastuzumabem (u pacjentek, u których nie można stosować leczenia antracyklinami i u których na powierzchni komórek nowotworowych występują białka receptora HER-2);
- jako terapia uzupełniająca po leczeniu antracykliną i cyklofosfamidem;
- jako lek drugiego rzutu w leczeniu pacjentek, u których nie powiodło się standardowe leczenie antracyklinami lub u których leczenie antracyklinami nie jest odpowiednie.
Zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca - lek Paclitaxel Kabi jest stosowany w leczeniu skojarzonym z cisplatyną u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu chirurgicznego i (lub) radioterapii.
Mięsak Kaposiego w przebiegu AIDS - lek Paclitaxel Kabi jest stosowany u pacjentów, u których inne metody leczenia (np. leczenie liposomalnymi postaciami antracyklin) okazały się nieskuteczne.

Jak stosować lek Paclitaxel Kabi?

Lekarz określa dawkę leku Paclitaxel Kabi na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta oraz jego wyników badań krwi. Aby zminimalizować reakcje alergiczne, przed rozpoczęciem stosowania leku Paclitaxel Kabi pacjent otrzyma dodatkowe leki.

Sposób podawania

Lek będzie podawany przez fachowy personel medyczny w postaci infuzji dożylnej.

Kiedy lek Paclitaxel Kabi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (paklitaksel) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli pacjent ma zmniejszoną wyjściową liczbą neutrofilów we krwi. nie należy go również stosować w przypadku występowania ciężkiego i niekontrolowanego zakażenia, wyłącznie u pacjentów otrzymujących Paclitaxel Kabi w celu leczenia mięsaka Kaposiego. Leku nie wolno stosować podczas karmienia piersią.
Lek Paclitaxel Kabi nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Paclitaxel Kabi?

Leczenie będzie prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanego onkologa w ośrodkach wyspecjalizowanych w podawaniu leków cytotoksycznych. Przed zaordynowaniem terapii z zastosowaniem leku Paclitaxel Kabi lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Przed i w trakcie leczenia u pacjenta będą wykonywane badania krwi, aby regularnie kontrolować liczbę krwinek. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania tego leku.

Jak stosować lek Paclitaxel Kabi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Paclitaxel Kabi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Paclitaxel Kabi w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Leczeni mężczyźni i kobiety w wieku rozrodczym, a także ich partnerzy muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia oraz przez co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. Mężczyźni leczeni lekiem Paclitaxel Kabi nie powinni planować mieć dzieci w trakcie oraz przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. Należy przerwać karmienie piersią podczas leczenia lekiem Paclitaxel Kabi. Mężczyźni powinni przed leczeniem zasięgnąć porady dotyczącej przechowywania nasienia z uwagi na możliwość wystąpienia nieodwracalnej niepłodności.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Paclitaxel Kabi?

W trakcie stosowania leku Paclitaxel Kabi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: reakcje alergiczne (takie jak uderzenia gorąca, wysypka, swędzenie); zakażenia (głównie górnych dróg oddechowych i dróg moczowych); owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, nudności, wymioty; łysienie; ból mięśni, ból stawów; drętwienie, mrowienie lub osłabienie rąk i nóg (objawy neuropatii obwodowej); zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych lub czerwonych komórek krwi; niskie ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Paclitaxel Kabi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjent może prowadzić pojazdy między kolejnymi cyklami leczenia. Należy jednak pamiętać, że lek Paclitaxel Kabi zawiera pewną ilość alkoholu i prowadzenie pojazdu bezpośrednio po przyjęciu leku nie jest zalecane. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli występują zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Paclitaxel Kabi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner