LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Palifren Long (Paliperidone)

Lek jest refundowany. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Palifren Long (Rp) zawiesina do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu w ampułko-strzykawce 50 mg 1 amp.-strzyk. + 2 igły
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
243,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Palifren Long (Rp) zawiesina do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu w ampułko-strzykawce 75 mg 1 amp.-strzyk. + 2 igły
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
365,03
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Palifren Long (Rp) zawiesina do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu w ampułko-strzykawce 100 mg 1 amp.-strzyk. + 2 igły
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
485,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Palifren Long (Rp) zawiesina do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu w ampułko-strzykawce 150 mg 1 amp.-strzyk. + 2 igły
Refundacja
B
Opłata
pacjenta (zł):
0,00
Cena
100% (zł):
729,08
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Palifren Long

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Palifren Long?

Lek Palifren Long jest zawiesiną do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu w ampułko-strzykawce, dostępną w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 ampułko-strzykawka zawiera 50 mg, 75 mg, 100 mg lub 150 mg paliperydonu.

Jak działa lek Palifren Long?

Paliperydon należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Jego działanie polega głównie na blokowaniu receptorów dla neuroprzekaźników dopaminy i serotoniny, które odgrywają rolę w schizofrenii. Blokowanie tych receptorów pomaga w normalizacji aktywności mózgu i łagodzi objawy choroby.

Kiedy stosować lek Palifren Long?

Lek Palifren Long jest stosowany w leczeniu podtrzymującym objawów schizofrenii u stabilnych dorosłych pacjentów leczonych paliperydonem lub rysperydonem.
U pacjentów, którzy reagowali wcześniej na doustny paliperydon lub rysperydon, a występujące u nich objawy psychotyczne są łagodne do umiarkowanych, lekarz może zastosować lek Palifren Long bez uprzedniej stabilizacji za pomocą paliperydonu lub rysperydonu.

Jak stosować lek Palifren Long?

Dawkowanie leku Palifren Long ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub innego pracownika personelu medycznego. Pierwszy zastrzyk leku (w dawce 150 mg) i drugi (w dawce 100 mg) będzie wykonany w górną część ramienia z około tygodniowym odstępem. Następnie zastrzyk leku (w dawce od 25 do 150 mg) będzie wykonywany w górną część ramienia lub pośladek raz w miesiącu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Palifren Long?

Ważne, aby nie pominąć zaplanowanej dawki leku. Jeśli nie można dotrzymać ustalonego terminu, należy jak najszybciej poinformować lekarza, aby ustalić inny termin.

Kiedy lek Palifren Long nie może być stosowany?

Leku Palifren Long nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (paliperydon) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie na inny lek przeciwpsychotyczny, w tym substancję rysperydon.
Lek Palifren Long nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Palifren Long?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Palifren Long lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz dokona analizy przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz określi terminy wizyt kontrolnych w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz będzie sprawdzał, czy u pacjenta nie występują objawy podwyższonego poziomu cukru we krwi, ponieważ u pacjentów stosujących ten lek stwierdzano nowe zachorowania na cukrzycę lub pogorszenie już istniejącej cukrzycy; u pacjentów z cukrzycą należy regularnie badać stężenie glukozy we krwi. Jeśli pacjent ma planowaną operację oka, należy poinformować lekarza okulistę o przyjmowaniu leku Palifren Long. Podczas stosowania leku Palifren Long należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować lek Palifren Long z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Palifren Long w ciąży i okresie karmienia piersią?

Decyzję o ewentualnym zastosowaniu leku Palifren Long w okresie ciąży podejmuje lekarz. Podczas stosowania tego leku nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Palifren Long?

Działania niepożądane powiązane z leczeniem lekiem Palifren Long są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszym działaniem niepożądanym leku są trudności ze spaniem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Palifren Long wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W czasie stosowania leku Palifren Long mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie skrajnego zmęczenia i zaburzenia widzenia. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu poznania swojej reakcji na ten lek.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Palifren Long - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Palifren Long - powiązane artykuły

Niedziela, 26 maja 2024

Palifren Long (Paliperidone) serie wycofane z obrotu oraz objęte zakazem wprowadzania do obrotu na terenie całego kraju Decyzje Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotyczące...

Więcej »
Niedziela, 18 czerwca 2023

Palifren Long (Paliperidone) serie wstrzymane w obrocie Decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego dotycząca wstrzymania w obrocie serii produktu leczniczego Palifren Long...

Więcej »
Czwartek, 2 marca 2023

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 marca 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 marca 2023 r.– informacje ogólne Nowa lista refundacyjna na dzień 1 marca 2023 r....

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem