LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Paracetamol Accord (Paracetamol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Paracetamol Accord (OTC) tabletki 500 mg 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 6,00 Cena 100% (zł): 6,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Accord (OTC) tabletki 500 mg 24 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 7,00 Cena 100% (zł): 7,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Accord (OTC) tabletki 500 mg 50 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9,00 Cena 100% (zł): 9,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Accord (OTC) tabletki 500 mg 100 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,00 Cena 100% (zł): 13,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Paracetamol jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyc. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Paracetamol Accord

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki.

Dawkowanie

Odstęp między dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież w wieku od 15 lat (> 55 kg masy ciała)
    1-2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin.
  • Dzieci i młodzież w wieku do 15 lat
    Dzieci w wieku 6-9 lat: pół tabletki (250 mg paracetamolu) do 4-6 razy w ciągu 24 godzin. Dzieci w wieku 9-12 lat: 1 tabletka (500 mg paracetamolu) do 3-4 razy w ciągu 24 godzin. Młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletka (500 mg paracetamolu) do 4-6 razy w ciągu 24 godzin. Preparat nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta można zmniejszyć dawkę lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.
Nie należy stosować skutecznej dawki dobowej większej niż 60 mg paracetamolu na kg masy ciała na dobę (maksymalnie do 2 g paracetamolu na dobę) w następujących sytuacjach: osoby dorosłe o masie ciała mniejszej niż 50 kg, łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta, odwodnienie, długotrwałe niedożywienie.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

W przypadku niewydolności nerek dawka powinna zostać zmniejszona: GFR 10-50 ml/min - 500 mg paracetamolu co 6 godzin; GFR < 10 ml/min - 500 mg paracetamolu co 8 godzin.

Sposób podawania

Tabletkę należy popić dużą ilością wody. Ewentualnie rozpuścić tabletkę w szklance wody i dobrze wymieszać przed wypiciem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ciąża i karmienie piersią

W normalnych warunkach stosowania, paracetamol może być przyjmowany przez cały okres ciąży. Paracetamol można stosować u kobiet karmiących piersią w dawkach nie większych niż zalecane; w przypadku długotrwałego stosowania należy zachować ostrożność.

Działania niepożądane

Rzadko: agranulocytoza (długotrwałe stosowanie), trombocytopenia, plamica małopłytkowa, leukopenia, niedokrwistość hemolityczna, zaburzenia płytek krwi, zaburzenia komórek macierzystych; nadwrażliwość (z wyłączeniem obrzęku naczynioruchowego); depresja, dezorientacja, omamy; drżenie, ból głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk; krwotok, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty; nieprawidłowa czynność wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka; zawroty głowy (z wyjątkiem zaburzeń równowagi), złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie; przedawkowanie i zatrucia. Może wystąpić ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, zespół Stevens-Johnsona.

Uwagi

Należy zachować ostrożność podczas stosowania paracetamolu u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością wątroby (skala Childa i Pugha > 9), z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby (w tym zespół Gilberta), z ostrym zapaleniem wątroby, przy jednoczesnym stosowaniu leków wpływających na czynność wątroby, z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z niedokrwistością hemolityczną, u osób nadużywających alkoholu oraz w długotrwałym odwodnieniu i niedożywieniu. Podczas leczenia nie wolno spożywać alkoholu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem