LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Paracetamol Aflofarm czopki (Paracetamol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Paracetamol Aflofarm (OTC) czopki 125 mg 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,30 Cena 100% (zł): 4,30 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Aflofarm (OTC) czopki 250 mg 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,50 Cena 100% (zł): 4,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Aflofarm (OTC) czopki 500 mg 10 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 5,20 Cena 100% (zł): 5,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Paracetamol jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla dziecka.

Więcej »

Paracetamol Aflofarm czopki

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Co zawiera Paracetamol Aflofarm czopki?

Lek Paracetamol Aflofarm występuje w postaci czopków doodbytniczych w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne bez recepty.
1 czopek zawiera 125 mg, 250 mg lub 500 mg paracetamolu.

Jak działa Paracetamol Aflofarm?

Paracetamol jest lekiem o przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Kiedy stosować Paracetamol Aflofarm czopki?

Lek Paracetamol Aflofarm czopki jest stosowany w gorączce w przebiegu przeziębienia lub stanów grypopodobnych, a także w bólach związanych z ząbkowaniem u dzieci, w bólach głowy, w bólach mięśniowych, kostnych i stawowych różnego pochodzenia, w bólach menstruacyjnych, bólach po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

Jak stosować Paracetamol Aflofarm czopki?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej. Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować leku Paracetamol Aflofarm czopki dłużej niż: 10 dni w przypadku dolegliwości bólowych; 3 dni w przypadku utrzymującej się gorączki; 2 dni w przypadku objawów przeziębienia. Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

Dawkowanie czopków 125 mg
Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 65 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka.
Dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat: 1 lub 2 czopki Paracetamol Aflofarm 125 mg do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
Dzieci w wieku od 3. miesiąca do 1 roku: 10 mg na kg masy ciała, nie częściej niż co 6 godzin.
Czopków Paracetamol Aflofarm 125 mg nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat bez zalecenia lekarza.
  Dawkowanie czopków 250 mg
  Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 1 czopek Paracetamol Aflofarm 250 mg do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
  Czopków Paracetamol Aflofarm 250 mg nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
   Dawkowanie czopków 500 mg
   Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 czopek Paracetamol Aflofarm 500 mg 4 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny (nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu wynoszącej 4 g).
   Czopków Paracetamol Aflofarm 500 mg nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
    Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

    U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę leku Paracetamol Aflofarm czopki należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

    Sposób podawania

    Lek stosuje się doodbytniczo.

    Kiedy Paracetamol Aflofarm czopki nie może być stosowany?

    Leku Paracetamol Aflofarm czopki nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (paracetamol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Paracetamol Aflofarm czopki nie należy stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, wirusowego zapalenia wątroby, choroby alkoholowej.

    Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Paracetamol Aflofarm czopki?

    Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zwrócić uwagę, czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu (ryzyko przedawkowania). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli lek Paracetamol Aflofarm czopki jest stosowany u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy; w przypadku niedoboru enzymów dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej; jeśli pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony oraz w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Podczas leczenia paracetamolem nie należy pić alkoholu, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby (należy zwrócić uwagę na inne leki, które zawierają w swoim składzie alkohol). Nigdy nie należy przyjmować dawki leku większej niż zalecana (większe dawki nie zwiększają działania przeciwbólowego, natomiast mogą spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby).

    Jak stosować Paracetamol Aflofarm z innymi lekami?

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
    Paracetamolu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol (ryzyko przedawkowania), zydowudyną, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: doustnych leków przeciwzakrzepowych, ryfampicyny i izoniazydu, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów, sulfinpirazonu, metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

    Czy można stosować Paracetamol Aflofarm czopki w ciąży i okresie karmienia piersią?

    Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować lek Paracetamol Aflofarm czopki wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza jest to konieczne.

    Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Paracetamol Aflofarm czopki?

    Rzadko mogą wystąpić: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, duszność, pocenie się, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu, nudności, wymioty. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów, zmiany chemiczne w barwniku krwi - hemoglobinie (methemoglobinemia), kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, reakcje nadwrażliwości.

    Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Paracetamol Aflofarm czopki?

    W przypadku przyjęcia dawki paracetamolu większej niż zalecana trzeba sprowokować wymioty i natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, bowiem istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W ciągu kilku do kilkunastu godzin po przyjęciu paracetamolu mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Może rozwinąć się uszkodzenie wątroby, objawiające się rozpieraniem w nadbrzuszu, nudności i żółtaczka.

    Czy Paracetamol Aflofarm czopki wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

    Lek Paracetamol Aflofarm czopki nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

    Jak przechowywać Paracetamol Aflofarm czopki?

    Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

    Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

    Produkty zawierające tę samą substancję czynną

    banerbaner
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
    Rozumiem