LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Paracetamol Hasco czopki (Paracetamol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Paracetamol Hasco (OTC) czopki doodbytnicze 80 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
7,80
Cena
100% (zł):
7,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Hasco (OTC) czopki doodbytnicze 125 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
7,80
Cena
100% (zł):
7,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Hasco (OTC) czopki doodbytnicze 250 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
9,90
Cena
100% (zł):
9,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Paracetamol Hasco (OTC) czopki doodbytnicze 500 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
9,90
Cena
100% (zł):
9,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Paracetamol Hasco czopki

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Co zawiera Paracetamol Hasco czopki?

Lek Paracetamol Hasco występuje w postaci czopków doodbytniczych w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne bez recepty.
1 czopek zawiera 80 mg, 125 mg, 250 mg lub 500 mg paracetamolu.

Jak działa Paracetamol Hasco?

Paracetamol jest lekiem o przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Nie działa przeciwzapalnie.

Kiedy stosować Paracetamol Hasco czopki?

Lek Paracetamol Hasco czopki jest stosowany w bólach różnego pochodzenia i stanach gorączkowych.

Jak stosować Paracetamol Hasco czopki?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej.

 • Dzieci
  U dzieci dawkę ustala się na podstawie masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi zazwyczaj 10 do 15 mg na kg masy ciała. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku Paracetamol Hasco czopki dłużej niż 3 dni.
  Niemowlęta od 3 do 12 miesięcy - jednorazowo 80 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę. Stosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza.
  Dzieci w wieku od 2 do 3 lat - jednorazowo 125 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.
  Dzieci w wieku od 4 do 6 lat - jednorazowo 125 do 250 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.
  Dzieci w wieku od 7 do 8 lat - jednorazowo 250 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.
  Dzieci w wieku od 9 do 10 lat - jednorazowo 250 do 500 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.
  Dzieci w wieku od 11 do 12 lat - jednorazowo 500 mg; dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.
 • Dorośli
  Jednorazowo 500 mg paracetamolu. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu u dorosłych w przypadku stosowania krótkotrwałego wynosi 4 g, a w przypadku stosowania długotrwałego - 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować leku Paracetamol Hasco czopki dłużej niż 10 dni.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku nie jest wymagane dostosowanie dawki.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek dawkę leku Paracetamol Hasco czopki należy zmniejszyć lub wydłużyć odstępy pomiędzy dawkami. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Sposób podawania

Lek stosuje się doodbytniczo.

Kiedy Paracetamol Hasco czopki nie może być stosowany?

Leku Paracetamol Hasco czopki nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (paracetamol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Paracetamol Hasco czopki nie należy stosować w przypadku choroby alkoholowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby, w przypadku ciężkiej niewydolności nerek.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Paracetamol Hasco czopki?

Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10 dniach (ból) lub 3 dniach (gorączka) u dorosłych, lub po 3 dniach u dzieci, należy skontaktować się z lekarzem. Należy zwrócić uwagę, czy inne przyjmowane preparaty nie zawierają paracetamolu (ryzyko przedawkowania). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli lek Paracetamol Hasco czopki jest stosowany u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy; w przypadku niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej); jeśli pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony oraz w przypadku zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Podczas leczenia paracetamolem nie należy pić alkoholu, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby (należy zwrócić uwagę na inne leki, które zawierają w swoim składzie alkohol). Nigdy nie należy przyjmować dawki leku większej niż zalecana (większe dawki nie zwiększają działania przeciwbólowego, natomiast mogą spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby).

Jak stosować Paracetamol Hasco z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Paracetamolu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol (ryzyko przedawkowania), zydowudyną, inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania: doustnych leków przeciwzakrzepowych, ryfampicyny i izoniazydu, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów, sulfinpirazonu, metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Czy można stosować Paracetamol Hasco czopki w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Paracetamol Hasco czopki może być stosowany w czasie ciąży; gdy pacjentka jest w ciąży należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli lek ma być stosowany częściej niż doraźnie. Lek Paracetamol Hasco czopki może być stosowany podczas karmienia piersią, gdy pacjentka karmi piersią należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli lek ma być stosowany częściej niż doraźnie.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Paracetamol Hasco czopki?

Rzadko mogą wystąpić: obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: obniżenie ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka). Bardzo rzadko: agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość, kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz, uczulenie, zapalenie wątroby.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Paracetamol Hasco czopki?

W przypadku przyjęcia dawki paracetamolu większej niż zalecana trzeba sprowokować wymioty i natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, bowiem istnieje ryzyko opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. W ciągu kilku do kilkunastu godzin po przyjęciu paracetamolu mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Może rozwinąć się uszkodzenie wątroby, objawiające się rozpieraniem w nadbrzuszu, nudności i żółtaczka.

Czy Paracetamol Hasco czopki wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Stosowanie leku Paracetamol Hasco czopki nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Jak przechowywać Paracetamol Hasco czopki?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Paracetamol Hasco czopki - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Paracetamol Hasco czopki - powiązane artykuły

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla dziecka.

Więcej »

Paracetamol jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem