LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Paramig Fast Junior (Paracetamol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Paramig Fast Junior (OTC) granulat 250 mg 12 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,60
Cena
100% (zł):
24,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Paramig Fast Junior

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Paramig Fast Junior - skład

1 saszetka zawiera 250 mg paracetamolu. 1 saszetka zawiera: 11,81 mg aspartamu, 20,25 mg glicerolu oraz 0,64 mg sacharozy.

Paramig Fast Junior - wskazania

Preparat stosuje się w objawowym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.

Paramig Fast Junior - dawkowanie

Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi wysoka gorączka albo objawy wtórnego zakażenia, lub jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez zalecenia lekarza.

  • Dzieci
    Dawki stosowane u dzieci są uzależnione od wieku i masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi 10 mg na kg mc. co 4 godziny lub 15 mg na kg mc. co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg na kg mc. Odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny.
    Dzieci w wieku od 8 do 12 lat (masa ciała 26-40 kg): 500 mg paracetamolu (2 saszetki); maksymalna dawka dobowa to 1500 mg paracetamolu (6 saszetek).
    Dzieci w wieku od 4 do 8 lat (masa ciała 17-25 kg): 250 mg paracetamolu (1 saszetka); maksymalna dawka dobowa to 1000 mg paracetamolu (4 saszetek).
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 17 kg.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.
Maksymalna dawka dobowa nie powinna być większa niż 60 mg na kg mc. (2 g/dobę) w przypadku dorosłych o masie ciała poniżej 50 kg, przewlekłej lub wyrównanej czynnej choroby wątroby (szczególnie w przypadku łagodnej do umiarkowanej niewydolności wątroby, zespołu Gilberta), przewlekłej choroby alkoholowej, długotrwałego niedożywienia lub odwodnienia.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka powinna być zmniejszona, a minimalny odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić: 4 godziny przy klirensie kreatyniny ≥ 50 ml/min; 6 godzin przy klirensie kreatyniny 10-50 ml/min; 8 godzin przy klirensie kreatyniny < 10 ml/min.

Sposób podawania

Granulat należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język) i połknąć bez popijania wodą. Granulat ulega natychmiastowemu rozpuszczeniu w jamie ustnej, a delikatny efekt musujący leku powoduje zwiększone wydzielanie śliny, co ułatwia połykanie. Nie należy przyjmować preparatu po posiłku.

Paramig Fast Junior - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, chlorowodorek propacetamolu (prekursor paracetamolu) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność wątroby. Ostre zapalenie wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Jednoczesne stosowanie z lekami mającymi niekorzystny wpływ na funkcję wątroby. Ciężka niedokrwistość hemolityczna. Stosowanie inhibitorów MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Paramig Fast Junior - ciąża i karmienie piersią

Paracetamol można stosować w okresie ciąży, jeśli jest to klinicznie uzasadnione; należy wówczas podawać najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy czas i możliwie najrzadziej. Podczas karmienia piersią mogą być stosowane terapeutyczne dawki paracetamolu.

Paramig Fast Junior - działania niepożądane

Rzadko: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioworuchowy, pokrzywka; nefropatie i tubulopatie; obrzęki; niedokrwistość, niedokrwistość niehemolityczna, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość.
Bardzo rzadko: ciężkie reakcje skórne.

Paramig Fast Junior - uwagi

Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania paracetamolu w następujących sytuacjach: zaburzenia czynności wątroby (w tym zespół Gilberta), zaburzenia czynności nerek, choroba alkoholowa, nadmierne spożycie alkoholu, anoreksja, bulimia lub kacheksja, długotrwałe niedożywienie, małe rezerwy glutationu w wątrobie (np. zaburzenia łaknienia, mukowiscydoza, zakażenie wirusem HIV, głodzenie lub wyniszczenie, posocznica), odwodnienie organizmu, hipowolemia.
Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu, ani przyjmować leków zawierających alkohol, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Paramig Fast Junior - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem