LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Paramig Fast (Paracetamol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Paramig Fast (OTC) granulat 500 mg 12 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,60
Cena
100% (zł):
24,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Paramig Fast

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Paramig Fast - skład

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. 1 saszetka zawiera: 15,35 mg aspartamu, 40,5 mg glicerolu i 1,28 mg sacharozy.

Paramig Fast - wskazania

Objawowe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki.

Paramig Fast - dawkowanie

W razie pojawienia się wysokiej gorączki albo objawów wtórnego zakażenia, lub utrzymywania się objawów dłużej niż 3 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (masa ciała > 40 kg)
    500-1000 mg paracetamolu (1-2 saszetki) co 4-6 godzin; nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 3000 mg paracetamolu (6 saszetek). Należy zachować co najmniej 4 godziny odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.
  • Dzieci
    Dawki stosowane u dzieci zależą od wieku i masy ciała. Dawka jednorazowa wynosi 10 mg na kg masy ciała co 4 godziny lub 15 mg na kg masy ciała co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg na kg masy ciała. Odstęp między poszczególnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 4 godziny.
    Dzieci w wieku od 8 do 12 lat (masa ciała 26-40 kg): 500 mg paracetamolu (1 saszetka) co 4-6 godzin; nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 1500 mg paracetamolu (3 saszetki). Należy zachować co najmniej 4 godziny odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami.
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 8 lat lub masie ciała poniżej 26 kg.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest wymagane dostosowanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami.
W następujących sytuacjach maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 60 mg na kg masy ciała (nie powinna przekroczyć 2 g na dobę): dorośli o masie ciała poniżej 50 kg, przewlekła lub wyrównana czynna choroba wątroby (zwłaszcza łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby, zespół Gilberta, przewlekła choroba alkoholowa, długotrwałe niedożywienie, odwodnienie.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka powinna być zmniejszona, a minimalny odstęp pomiędzy dawkami powinien być zgodny z następującym schematem: klirens kreatyniny ≥ 50 ml/min - odstęp pomiędzy dawkami wynosi 4 godziny; klirens kreatyniny 10-50 ml/min - odstęp pomiędzy dawkami wynosi 6 godzin; klirens kreatyniny < 10 ml/min - odstęp pomiędzy dawkami wynosi 8 godzin.

  • Przewlekły alkoholizm
    Przewlekłe spożywanie alkoholu może obniżyć próg toksyczności paracetamolu - u tych pacjentów odstęp pomiędzy dwiema dawkami powinien wynosić minimum 8 godzin. Nie należy przekraczać dawki 2 g paracetamolu na dobę.
  • Sposób podawania

    Granulat należy przyjmować bezpośrednio do ust (na język) i połknąć bez popijania wodą. Granulat ulegnie natychmiastowemu rozpuszczeniu w jamie ustnej; dodatkowo delikatny efekt musujący leku powoduje zwiększone wydzielanie śliny co ułatwia połykanie. Preparatu nie należy przyjmować po posiłku.

    Paramig Fast - przeciwwskazania

    Nadwrażliwość na paracetamol, chlorowodorek propacetamolu (prekursor paracetamolu) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność wątroby. Ostre zapalenie wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Jednoczesne stosowanie z lekami mającymi niekorzystny wpływ na czynność wątroby. Ciężka niedokrwistość hemolityczna. Stosowanie inhibitorów MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

    Paramig Fast - ciąża i karmienie piersią

    Paracetamol można stosować w okresie ciąży, jeśli jest to klinicznie uzasadnione; należy wówczas przyjmować najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy czas i możliwie najrzadziej. Podczas karmienia piersią mogą być stosowane terapeutyczne dawki paracetamolu.

    Paramig Fast - działania niepożądane

    Rzadko: ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, krwawienie, bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; obrzęki; świąd, wysypka, pocenie się, plamica, obrzęk naczynioworuchowy, pokrzywka; nefropatie i tubulopatie; niedokrwistość, niedokrwistość niehemolityczna, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość.
    Bardzo rzadko: ciężkie reakcje skórne.

    Paramig Fast - uwagi

    Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania paracetamolu w zaburzeniach czynności wątroby (w tym zespole Gilberta), w zaburzeniach czynności nerek, w chorobie alkoholowej, przy nadmiernym spożyciu alkoholu, w przypadku anoreksji, bulimii lub kacheksji, u pacjentów długotrwale niedożywionych, u pacjentów z małymi rezerwami glutationu w wątrobie (np. z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażonych wirusem HIV, głodzonych lub wyniszczonych, z posocznicą), w odwodnieniu organizmu oraz w przypadku hipowolemii.
    Podczas stosowania preparatu nie należy pić alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby (szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol).

    Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

    Paramig Fast - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





    banerbaner
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
    Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
    Rozumiem