LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Pasta borowinowa lecznicza pasta (Borowina) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Pasta borowinowa lecznicza (OTC) pasta na skórę 1 op. 1 kg 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 9,50 Cena 100% (zł): 9,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pasta borowinowa lecznicza pasta

Biochem Michalik Spółka Jawna

SKŁAD
Produkt zawiera borowinę.

Wskazania

Preparat jest stosowany pomocniczo w dolegliwościach związanych ze stanami zapalnymi stawów oraz w stanach bólowych po stłuczeniach.

Dawkowanie

Do okładów i zawijań
Preparat należy podgrzać do temperatury 38-39°C przez umieszczenie pojemnika z lekiem w naczyniu z gorącą wodą i wymieszaniu w celu równomiernego podwyższenia temperatury w całej masie. Pastę nakłada się na określoną część ciała warstwą grubości 0,5-1 cm, a następnie okrytą lekiem część ciała zawija się w folię i ręcznik lub koc w zależności od wielkości powierzchni ciała pokrytej lekiem. Zabieg powinien trwać co najmniej 30 minut, maksymalnie do 60 minut. Po zabiegu zmywa się ciało strumieniem wody, nie używając szczotek. Temperatura wody powinna wynosić 37-38°C. Okład bez zawijań stosuje się głównie w schorzeniach dermatologicznych, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza (technika wykonywania okładu jest analogiczna jak przy zawijaniach).
Do kąpieli zawiesinowych
Kąpiel zawiesinową przygotowuje się przez zmieszanie 1 do 3 kg pasty ze zwykłą wodą, lecz nie mniej niż 1 opakowanie na wannę. Temperatura mieszaniny powinna być regulowana stosunkiem wody gorącej i zimnej, przy czym nie może być wyższa dla wody od 80°C, a dla kąpieli zawiesinowej od 37 do 38°C. Czas trwania zabiegu to około 15 minut.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną. Preparatu nie należy stosować w postaci kąpieli zawiesinowej u chorych z silnie zaznaczonymi stanami zapalnymi, u chorych z wycieńczeniem ogólnym oraz z niewydolnością krążenia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

UWAGI
Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną skórę (np. rany i oparzenia). Preparatu nie nakładać w okolice serca. Zastosowanie w przypadku współistniejącego leczenia farmakologicznego, np. lekami przeciwzapalnymi lub przeciwbólowymi wymaga konsultacji z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama