LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Pasta borowinowa lecznicza pasta (Borowina)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Pasta borowinowa lecznicza (OTC) pasta na skórę 1 op. 1 kg n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 34,50 Cena 100% (zł): 34,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pasta borowinowa lecznicza pasta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Biochem Michalik Spółka Jawna

Skład

Produkt zawiera borowinę.

Wskazania

Preparat jest stosowany pomocniczo w dolegliwościach związanych ze stanami zapalnymi stawów oraz w stanach bólowych po stłuczeniach.

Dawkowanie

  • Do okładów i zawijań
    Preparat należy podgrzać do temperatury 38-39°C przez umieszczenie pojemnika z lekiem w naczyniu z gorącą wodą i wymieszaniu w celu równomiernego podwyższenia temperatury w całej masie. Pastę nakłada się na określoną część ciała warstwą grubości 0,5-1 cm, a następnie okrytą lekiem część ciała zawija się w folię i ręcznik lub koc w zależności od wielkości powierzchni ciała pokrytej lekiem. Zabieg powinien trwać co najmniej 30 minut, maksymalnie do 60 minut. Po zabiegu zmywa się ciało strumieniem wody, nie używając szczotek. Temperatura wody powinna wynosić 37-38°C. Okład bez zawijań stosuje się głównie w schorzeniach dermatologicznych, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza (technika wykonywania okładu jest analogiczna jak przy zawijaniach).
  • Do kąpieli zawiesinowych
    Kąpiel zawiesinową przygotowuje się przez zmieszanie 1 do 3 kg pasty ze zwykłą wodą, lecz nie mniej niż 1 opakowanie na wannę. Temperatura mieszaniny powinna być regulowana stosunkiem wody gorącej i zimnej, przy czym nie może być wyższa dla wody od 80°C, a dla kąpieli zawiesinowej od 37 do 38°C. Czas trwania zabiegu to około 15 minut.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną. Preparatu nie należy stosować w postaci kąpieli zawiesinowej u chorych z silnie zaznaczonymi stanami zapalnymi, u chorych z wycieńczeniem ogólnym oraz z niewydolnością krążenia.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Uwagi

Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną skórę (np. rany i oparzenia). Preparatu nie nakładać w okolice serca. Zastosowanie w przypadku współistniejącego leczenia farmakologicznego, np. lekami przeciwzapalnymi lub przeciwbólowymi wymaga konsultacji z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem