LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Pasta borowinowa lecznicza plastry (Borowina) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Pasta borowinowa lecznicza (OTC) pasta na skórę 5 plastrów po 420-450 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 12,50 Cena 100% (zł): 12,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pasta borowinowa lecznicza plastry

Biochem Michalik Spółka Jawna

SKŁAD
Produkt zawiera borowinę.

Wskazania

Preparat jest stosowany pomocniczo w dolegliwościach związanych ze stanami zapalnymi stawów oraz w stanach bólowych po stłuczeniach.

Dawkowanie

Torebkę z plastrem zanurzyć w naczyniu z gorącą wodą na około 15 minut w celu ogrzania go do temperatury około 40°C. Wyjąć z wody i odciąć nożyczkami oba krótsze boki torebki, a następnie przeciąć przez środek powierzchni torebki. Przeciętą torebkę odchylić na zewnątrz i odkrytą powierzchnię plastra przyłożyć na chore miejsce. Uformować plaster, aby dokładnie przylegał do miejsca okładu. Przeciętą folię pozostawić na zewnątrz i okład przykryć ręcznikiem lub kocem. Czas trwania zabiegu to około 30 minut, w przypadku dłuższego trwania zabiegu zaleca się okład okryć poduszką elektryczną. Pokrycie okładem większych powierzchni ciała uzyskuje się przez równoczesne użycie dwóch lub więcej plastrów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

UWAGI
Nie należy stosować preparatu na uszkodzoną skórę (np. rany i oparzenia). Preparatu nie nakładać w okolice serca. Zastosowanie w przypadku współistniejącego leczenia farmakologicznego, np. lekami przeciwzapalnymi lub przeciwbólowymi wymaga konsultacji z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama