LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Pasta cynkowa z kwasem salicylowym (Salicylic acid + Zinc oxide) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Pasta cynkowa z kwasem salicylowym (OTC) pasta na skórę 1 poj. 20 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 4,70 Cena 100% (zł): 4,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pasta cynkowa z kwasem salicylowym

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
100 g pasty na skórę zawiera 2 g kwasu salicylowego i 25 g tlenku cynku. Preparat zawiera skrobię pszeniczną i wazelinę białą.

Wskazania

Na zmienioną chorobowo skórę jako środek wysuszający i przeciwbakteryjny o słabym działaniu.
Pomocniczo w niewielkich wykwitach skórnych w przebiegu trądziku młodzieńczego.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Pastę nakładać dokładnie umytymi dłońmi lub za pomocą jałowej gazy na chorobowo zmienione miejsca 1-2 razy dziennie. Po nałożeniu pasty należy dokładnie umyć ręce.
Dzieci
Przed zastosowaniem preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat zaleca się zasięgnąć opinii lekarza. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować w ostrych stanach zapalnych skóry, na uszkodzoną skórę, w obrębie skóry owłosionej oraz na rany i owrzodzenia. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Brak danych dotyczących stosowania preparatu podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.

UWAGI
Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Nie należy stosować preparatu na duże powierzchnie skóry. Ostrożnie stosować u osób z astmą oskrzelową.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama