Dodaj do mojego indeksu leków »

Petit Drill Junior (Glycerol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Petit Drill Junior (WM) syrop 1 but. 200 ml 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,50 Cena 100% (zł): 18,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Petit Drill Junior

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Pierre Fabre Medical Devices

CO ZAWIERA PETIT DRILL JUNIOR

Produkt zawiera glicerol, maltitol ciekły, hydroksyetylocelulozę, benzoesan sodu, kwas cytrynowy jednowodny, cytrynian sodu, aromat truskawkowy. Nie zawiera cukru, barwników ani parabenów.

KIEDY STOSUJE SIĘ PETIT DRILL JUNIOR

Wyrób medyczny Petit Drill Junior jest przeznaczony do leczenia podrażnienia gardła związanego z suchym kaszlem dla dzieci w wieku od 6 lat.

JAK STOSOWAĆ PETIT DRILL JUNIOR

Dzieci w wieku od 6 lat: jednorazowo 1 dawka 10 ml. W razie potrzeby można podać 3 do 4 jednorazowych dawek w ciągu 24 godzin. W przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 5 dni należy skonsultować się z lekarzem.
Sposób podawania
Należy posługiwać się miarką dołączoną do opakowania.

KIEDY PETIT DRILL JUNIOR NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu lub dziedzicznej nietolerancji fruktozy. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, nawracające wymioty, trudności z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania, zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk