Dodaj do mojego indeksu leków »

Petit Drill (Glycerol) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Petit Drill (WM) syrop 1 but. 125 ml 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 15,40 Cena 100% (zł): 15,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Petit Drill

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Pierre Fabre Medical Devices

CO ZAWIERA PETIT DRILL

Syrop Petit Drill zawiera: glicerol, maltitol ciekły, hydroksyetylocelulozę, benzoesan sodu, kwas cytrynowy jednowodny, cytrynian sodu, aromat truskawkowy. Nie zawiera cukru, barwników ani parabenów.

KIEDY STOSUJE SIĘ PETIT DRILL

Wyrób medyczny Petit Drill jest przeznaczony do leczenia podrażnienia gardła związanego z suchym kaszlem dla niemowląt i dzieci.

JAK STOSOWAĆ PETIT DRILL

Dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy: jednorazowo 1 dawka po 5 ml syropu Petit Drill.
Dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat: jednorazowo 2 dawki po 5 ml syropu Petit Drill.
W razie potrzeby można podać 3 do 4 jednorazowych dawek w ciągu 24 godzin. W przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.
Sposób podawania
Należy posługiwać się pipetą dozującą dołączoną do opakowania.

KIEDY PETIT DRILL NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY

Nie stosować syropu Petit Drill w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu lub dziedzicznej nietolerancji fruktozy. Nie należy stosować produktu Petit Drill u niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

U niemowląt w wieku od 6 do 12 miesięcy przed zastosowaniem syropu Petit Drill wskazana jest konsultacja medyczna. W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, nawracające wymioty, trudności z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania, zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk