LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Plenvu (Ascorbic acid - vitamin C + Potassium chloride + Sodium chloride isotonic + Sodium sulfate anhydrous + Macrogol + Sodium ascorbate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Plenvu (Rp) proszek do sporządzania roztworu doustnego 1 zestaw
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
80,00
Cena
100% (zł):
80,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Plenvu

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Norgine B.V.

Co zawiera lek Plenvu?

Lek Plenvu występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się roztwór doustny. Lek jest dostępny na receptę.
Składniki leku Plenvu znajdują się w trzech saszetkach. Saszetka z dawką pierwszą zawiera: 100 g makrogolu 3350, 9 g bezwodnego siarczanu sodu, 2 g chlorku sodu i 1 g chlorku potasu. Saszetka A z dawką drugą zawiera: 40 g makrogolu 3350, 3,2 g chlorku sodu i 1,2 g chlorku potasu. Saszetka B z dawką drugą: 48,11 g askorbinianu sodu i 7,54 g kwasu askorbowego. Lek zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny) i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera askorbinian, który może być szkodliwy dla pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Jak działa lek Plenvu?

Lek Plenvu zawiera składniki, które oczyszczają jelita poprzez wywołanie biegunki.

Kiedy stosować lek Plenvu?

Lek Plenvu jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych przed jakimkolwiek zabiegiem klinicznym wymagającym oczyszczenia jelita.

Jak stosować lek Plenvu?

Lek Plenvu można przyjmować w różnych schematach dawkowania - lekarz udzieli informacji, który schemat dawkowania należy zastosować.

Sposób podawania

Lek Plenvu jest przeznaczony do stosowania doustnego. Opakowanie zawiera 3 saszetki: saszetkę z dawkę pierwszą, saszetkę A dawki drugiej i saszetkę B dawki drugiej. W czasie pojedynczego cyklu leczenia należy przyjąć obie dawki leku. Zawartość saszetek należy rozpuścić w odpowiednich objętościach wody zgodnie z instrukcją dołączoną opakowania. Nie wolno dodawać żadnych innych składników do leku. Należy ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w ulotce dla pacjenta.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Plenvu?

W razie pominięcia przyjęcia leku zgodnie z zaleceniami należy go przyjąć jak najszybciej po uświadomieniu sobie o tym. Należy skontaktować się z lekarzem lub pielęgniarką w celu uzyskania porady przed wykonaniem zabiegu klinicznego. Ważne jest, aby zakończyć oczyszczanie jelita co najmniej 2 godziny przed zabiegiem klinicznym.

Kiedy lek Plenvu nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Plenvu nie jest przeznaczony dla osób w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Plenvu?

Przed zleceniem leku Plenvu konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem u danego pacjenta. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W razie wątpliwości związanych z zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli podczas przyjmowania leku Plenvu wystąpi nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu, należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną.

Jak stosować lek Plenvu z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Plenvu z jedzeniem?

Nie wolno pić alkoholu, mleka, żadnych płynów o barwie czerwonej lub fioletowej (np. soku porzeczkowego) ani innych napojów zawierających miąższ. Podczas przyjmowania leku Plenvu i do czasu przeprowadzenia zabiegu nie należy spożywać żadnych stałych pokarmów. Informacje dotyczące pór spożycia posiłków przed przyjęciem leku Plenvu są zamieszczono w ulotce dołączonej do opakowania. Spożycie płynów należy wstrzymać co najmniej 2 godziny przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym lub co najmniej 1 godzinę przed zabiegiem bez znieczulenia ogólnego.

Czy można stosować lek Plenvu w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Plenvu można przyjąć podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią wyłącznie w sytuacji, gdy lekarz uzna, że jest to konieczne.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Plenvu?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas przyjmowania leku Plenvu, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Wystąpienie biegunki podczas przyjmowania leku Plenvu jest normalną reakcją. Jeśli jednak wypróżnienie nie wystąpi w ciągu 6 godzin po przyjęciu tego leku, należy przerwać jego stosowanie i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Plenvu i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: wysypka skórna lub świąd, obrzęk twarzy, kostek lub innych części ciała, duszność, nieregularna czynność serca, skrajne zmęczenie. Należy również niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli wystąpi silny ból w okolicy żołądka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Plenvu?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, może dojść do nadmiernej biegunki, co może doprowadzić do odwodnienia. Należy wypić dużą ilość klarownego płynu. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Plenvu wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Plenvu nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Plenvu?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed otwarciem lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Przygotowane roztwory należy przechowywać (pod przykryciem) w temperaturze poniżej 25ºC lub w lodówce (2-8°C). Nie należy przechowywać roztworów dłużej niż przez 24 godziny.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Plenvu - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem