LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pluscard (Acetylsalicylic acid + Glycine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pluscard (OTC) tabletki 100 mg + 40 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,90
Cena
100% (zł):
12,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pluscard

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Pluscard - skład

1 tabletka zawiera 100 mg kwasu acetylosalicylowego oraz 40 mg glicyny.

Pluscard - wskazania

Zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego.
Zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym po przebytym zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu, zabiegach na naczyniach wieńcowych, w dławicy piersiowej.

Pluscard - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 16 lat
    1 do 3 tabletek (100 do 300 mg) na dobę w dawce pojedynczej lub w dawkach podzielonych.
  • Dzieci i młodzież
    Nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego u dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie ma dokładnych danych na temat stosunku korzyści do ryzyka stosowania kwasu acetylosalicylowego w tej grupie pacjentów. U pacjentów w podeszłym wieku preparat należy stosować w mniejszych dawkach i w większych odstępach, ze względu na zwiększone ryzyko objawów niepożądanych w tej grupie pacjentów.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Należy zachować ostrożność, stosując preparat u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciężkiej niewydolności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Należy zachować ostrożność, stosując preparat u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz z przewlekłą niewydolnością nerek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciężkiej niewydolności nerek.

Sposób podawania

Tabletki należy przyjmować w czasie lub po posiłku i popijać szklanką płynu.

Pluscard - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na salicylany. Reakcje uczuleniowe na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. astma aspirynowa, gorączka sienna. Czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Wrodzone i nabyte skazy krwotoczne (hemofilia, małopłytkowość). Dna moczanowa. Trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ze względu na ryzyko zespołu Reye'a nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego u dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat.

Pluscard - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Preparat jest przeciwwskazany do stosowania podczas trzeciego trymestru ciąży. Kwas acetylosalicylowy jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Pluscard - działania niepożądane

Mogą wystąpić: małopłytkowość, niedokrwistość na skutek mikrokrwawień z przewodu pokarmowego, niedokrwistość hemolityczna u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leukopenia, agranulocytoza, eozynopenia, zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego; reakcje nadwrażliwości (szczególnie u pacjentów z astmą); szumy uszne (zazwyczaj jako objaw przedawkowania), zaburzenia słuchu, zawroty głowy; niewydolność serca; nadciśnienie; ból brzucha, zgaga lub niestrawność, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności z wymiotami lub bez wymiotów, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej, krwawienia z przewodu pokarmowego (czarne, smoliste stolce), perforacje; ogniskowa martwica komórek wątrobowych, tkliwość i powiększenie wątroby (szczególnie u pacjentów z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, układowym toczniem rumieniowatym, gorączką reumatyczną lub chorobą wątroby w wywiadzie), przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy, fosfatazy alkalicznej i stężenia bilirubiny; białkomocz, obecność leukocytów i erytrocytów w moczu, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Pluscard - uwagi

Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. z ibuprofenem), ani przeciwbólowymi (np. z paracetamolem) dłużej niż przez kilka dni. Preparat należy odstawić na 5 do 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia zarówno w czasie zabiegu jak i po nim. Ostrożnie stosować w przypadku krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pluscard - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem