LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Polopiryna Gardło (Flurbiprofen)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Polopiryna Gardło (OTC) pastylki twarde 8,75 mg 16 szt. n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,00 Cena 100% (zł): 22,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Polopiryna Gardło (OTC) pastylki twarde 8,75 mg 24 szt. n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,50 Cena 100% (zł): 25,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Dużą grupę leków stosowanych w bólu gardła stanowią leki przeciwbólowe i przeciwzapalne stosowane miejscowo do ssania lub aerozolu. W większości są to preparaty z grupy niesteroidowych...

Więcej »

Polopiryna Gardło

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Skład

1 pastylka zawiera 8,75 mg flurbiprofenu. 1 pastylka zawiera: 2034 mg izomaltu, 427,5 mg maltitolu, 0,013 mg czerwieni koszenilowej, 0,08 mg żółcieni pomarańczowej.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawowe bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Dawkowanie

Przyjmowanie preparatu w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    1 pastylkę powoli ssać i rozpuszczać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin, zależnie od potrzeb. Przyjmować maksymalnie 5 pastylek w ciągu doby. Zaleca się stosowanie preparatu nie dłużej niż przez 3 dni.
  • Dzieci
    Preparat nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Pacjenci w podeszłym wieku są bardziej narażeni na wystąpienie ciężkich działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby zmniejszenie dawki nie jest wymagane. Flurbiprofen jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek zmniejszenie dawki nie jest wymagane. Flurbiprofen jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci z reakcjami nadwrażliwości w wywiadzie (np. astma, skurcz oskrzeli, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwawienie (dwa lub więcej odrębne epizody potwierdzonego owrzodzenia) i owrzodzenie jelit. Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, ciężkie zapalenie jelita grubego, zaburzenia krwotoczne lub dotyczące wytwarzania krwi, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ. Ciężka niewydolność serca, nerek lub wątroby. Ostatni trymestr ciąży.

Ciąża i karmienie piersią

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie należy stosować flurbiprofenu, chyba że jest to wyraźnie konieczne. Jeśli flurbiprofen stosowany jest u kobiety starającej się zajść w ciążę lub w pierwszym albo drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę przez jak najkrótszy możliwy okres. Flurbiprofen jest przeciwwskazany u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania preparatu u matek karmiących piersią.

Działania niepożądane

Działania niepożądane dotyczące flurbiprofenu w dawkach dostępnych bez recepty, stosowanych przez krótki czas: często - zawroty głowy, ból głowy, parestezje, podrażnienie gardła, biegunka, owrzodzenie jamy ustnej, nudności, ból jamy ustnej, parestezje w jamie ustnej, ból jamy ustnej i gardła, dyskomfort w jamie ustnej (uczucie ciepła, pieczenia albo mrowienia w ustach); niezbyt często - bezsenność, senność, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, duszność, świszczący oddech, pęcherze w jamie ustnej, niedoczulica gardła, wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, suchość w jamie ustnej, niestrawność, wzdęcia z oddawaniem gazów, ból języka, zaburzenia smaku, zaburzenia czucia w jamie ustnej, wymioty, różne wysypki skórne, świąd, gorączka, ból; rzadko - reakcja anafilaktyczna; częstość nieznana - niedokrwistość, małopłytkowość, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zapalenie wątroby, ciężkie reakcje skórne (takie jak reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona i toksyczna nekroliza naskórka).

Uwagi

Należy zachować ostrożność u pacjentów u pacjentów, u których w wywiadzie stwierdzono nadciśnienie tętnicze i (lub) niewydolność serca.
Zawroty głowy są możliwymi działaniami niepożądanymi po zastosowaniu flurbiprofenu; w przypadku wystąpienia takich objawów, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem