LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Polprazol PPH (Omeprazole)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Polprazol PPH (Rp) kapsułki dojelitowe twarde 40 mg 28 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
20,09
0,00
Cena
100% (zł):
32,52
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Polprazol PPH

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Polprazol PPH?

Lek Polprazol PPH to kapsułki dojelitowe, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka dojelitowa zawiera 40 mg omeprazolu. Lek zawiera sacharozę - jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję pewnych cukrów, przed przyjęciem leku powinien skontaktować się z lekarzem; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa lek Polprazol PPH?

Omeprazol należy do grupy leków nazywanych inhibitorami pompy protonowej. Jego działanie polega na hamowaniu wydzielania kwaśnego soku żołądkowego.

Kiedy stosować lek Polprazol PPH?

 • Lek Polprazol PPH jest stosowany u dorosłych:
  - w leczeniu choroby refluksowej przełyku (GERD);
  - w leczeniu owrzodzenia dwunastnicy lub owrzodzenia żołądka;
  - w leczeniu owrzodzeń zakażonych Helicobacter pylori;
  - w leczeniu owrzodzeń związanych z przyjmowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a także w zapobieganiu rozwojowi owrzodzeń podczas przyjmowania NLPZ;
  - w leczeniu zespołu Zollingera-Ellisona.
 • Lek Polprazol PPH jest stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia oraz o masie ciała co najmniej 10 kg:
  - w leczeniu choroby refluksowej przełyku (GERD).
 • Lek Polprazol PPH jest stosowany u dzieci w wieku powyżej 4 lat i młodzieży:
  - w leczeniu owrzodzeń zakażonych Helicobacter pylori.

Jak stosować lek Polprazol PPH?

Lekarz ustala odpowiednią dawkę leku Polprazol PPH i czas trwania leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Zaleca się przyjmowanie kapsułek rano, można je przyjmować razem z posiłkiem lub na czczo. Kapsułkę należy połykać w całości, popijając połową szklanki wody. Nie wolno jej żuć ani kruszyć przed połknięciem.
W przypadku trudności w połykaniu kapsułek (u pacjenta dorosłego lub u dziecka) należy otworzyć kapsułkę i połknąć jej zawartość, popijając szklanką wody. Zawartość kapsułki można również wsypać do szklanki wody niegazowanej, dowolnego kwaśnego soku owocowego (np. jabłkowego, pomarańczowego lub ananasowego lub do musu jabłkowego) i dokładnie wymieszać. Mieszaninę należy wypić od razu po przygotowaniu lub przed upływem 30 minut. Należy dobrze wypłukać szklankę wodą w ilości pół szklanki i wypić płyn. Cząstki stałe zawierają lek, dlatego nie należy ich żuć ani kruszyć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Polprazol PPH?

W sytuacji opuszczenia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że zbliża się czas na przyjęcie kolejnej dawki - należy wówczas opuścić zapomnianą dawkę. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Polprazol PPH nie może być stosowany?

Leku Polprazol PPH nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (omeprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować w przypadku uczulenia na inne inhibitory pompy protonowej (np. pantoprazol, lanzoprazol, rabeprazol, esomeprazol). Nie wolno stosować leku Polprazol PPH, jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje nelfinawir stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV.
Lek Polprazol PPH nie powinien być podawany dzieciom do ukończenia 1. roku życia lub o masie ciała poniżej 10 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Polprazol PPH?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Polprazol PPH lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z tym lekiem. Lekarz ustala wizyty kontrolne w celu sprawdzenia efektów leczenia i objawów choroby. Nie należy przyjmować dawek leku większych niż przepisane przez lekarza. Pacjent powinien poinformować lekarza, jeśli rozpoznano u niego osteoporozę lub przyjmuje kortykosteroidy (podczas przyjmowania leku Polprazol PPH może zwiększyć się nieznacznie ryzyko wystąpienia złamań kości biodrowej, kości nadgarstka lub kręgosłupa, szczególnie w okresie przyjmowania dłuższym niż rok). Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Polprazol PPH z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Polprazol PPH w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz zdecyduje, czy pacjentka w ciąży lub karmiąca piersią będzie mogła przyjmować lek Polprazol PPH.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Polprazol PPH?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Polprazol PPH są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Często występujące działania niepożądane to: ból głowy, biegunki, ból żołądka, zaparcia, wzdęcia, nudności lub wymioty, łagodne polipy żołądka. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać stosowanie leku Polprazol PPH i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów: obrzęk warg, języka lub gardła, wysypka, utrudnienie przełykania (objawy ciężkiej reakcji alergicznej); zaczerwienienie skóry, pęcherze na skórze i złuszczanie skóry; zażółcenie skóry, ciemny mocz oraz zmęczenie (objawy zaburzeń dotyczących wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Polprazol PPH?

W razie przyjęcia większej niż przepisana dawki leku należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Polprazol PPH wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W czasie przyjmowania leku Polprazol PPH możliwe jest wystąpienie takich działań niepożądanych jak zawroty głowy oraz zaburzenia widzenia - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych, jeśli wystąpią takie objawy.

Jak przechowywać lek Polprazol PPH?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Polprazol PPH - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem