LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Polsen (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Polsen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,90
Cena
100% (zł):
13,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Polsen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Polsen (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,90
Cena
100% (zł):
19,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Polsen

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Polsen?

Lek Polsen to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można dzielić na dwie dawki.

Jak działa lek Polsen?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Polsen?

Lek Polsen stosuje się u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu bezsenności, która zaburza prawidłowe funkcjonowanie lub powoduje znaczne wyczerpanie.

Jak stosować lek Polsen?

Dawkowanie leku Polsen i czas trwania leczenia są określane przez lekarza. Leczenie powinno trwać jak najkrócej. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia. Leczenie można przerwać tylko po decyzji lekarza, który ustali schemat stopniowego zmniejszania jego dawki.

Sposób podawania

Należy stosować pojedynczą dawkę leku bezpośrednio przed snem. Nie należy przyjmować leku bezpośrednio po posiłku. Nie należy przyjmować kolejnej dawki tej samej nocy. Nie przekraczać dawki 10 mg (1 tabletka) na 24 godziny. Tabletki należy popijać płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Polsen?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Polsen nie może być stosowany?

Leku Polsen nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Polsen nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Polsen?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z przyjmowaniem leku Polsen, lekarz podejmie decyzję o jego przepisaniu. Lekarz zweryfikuje również wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Podejmując decyzję o rozpoczęciu leczenia lekarz poinformuje pacjenta o ograniczonym czasie trwania leczenia, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich dotyczących przyjmowania leku i nie przekraczać zaleconej dawki. Maksymalny czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodni. Wszystkie wątpliwości związane z leczeniem tym lekiem należy omówić z lekarzem. Szczególne środki ostrożności są wymagane podczas stosowania leku Polsen przez osoby w wieku 65 lat lub starsze. Lek Polsen może powodować rozwinięcie się uzależnienia psychicznego i fizycznego. Ryzyko to zwiększa się proporcjonalnie do wielkości dawki i długości czasu jej stosowania i jest większe u pacjentów z uzależnieniem od leków lub alkoholu w wywiadzie. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony od leków lub alkoholu, a w trakcie leczenia niezwłocznie zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku Polsen. Jeśli pacjent ma myśli samobójcze, należy skontaktować się z lekarzem. Należy wstrzymać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania wystąpią: niepokój ruchowy, pobudzenie, drażliwość, napady agresji, urojenia, napady gniewu, koszmary senne, omamy, psychozy, nasilenie bezsenności, lunatykowanie, niewłaściwe zachowanie lub inne zaburzenia zachowania. Podczas terapii lekiem Polsen nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Polsen z innymi lekami?

Lek Polsen może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Polsen w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje kobiety w ciąży lub karmiące piersią o możliwość stosowania przez nie leku Polsen.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Polsen?

Działania niepożądane obserwowane podczas przyjmowania leku Polsen są szczegółowo omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Polsen?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy niezwłocznie porozumieć się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Czy lek Polsen wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Polsen powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej, upośledzając prowadzenie pojazdów lub obsługiwać maszyn. Zaleca się zachowanie przynajmniej 8 godzin przerwy pomiędzy przyjęciem leku Polsen a rozpoczęciem wykonywania czynności wymagających zwiększonej koncentracji. Podczas przyjmowania leku Polsen nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych, gdyż może to nasilić te zaburzenia.

Jak przechowywać lek Polsen?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Polsen - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem