LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Posterisan (Escherichia coli)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Posterisan (OTC) czopki doodbytnicze 387,1 mg 10 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 30,50 Cena 100% (zł): 30,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Posterisan (OTC) maść 166,7 mg/g 1 tuba 25 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 34,50 Cena 100% (zł): 34,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Posterisan

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Dr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH

Co zawiera Posterisan?

Lek Posterisan występuje w postaci czopków i maści. Obie pozycje leku są dostępne bez recepty.
Posterisan czopki
1 czopek Posterisan zawiera 387,1 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (zabitej 6,6 mg płynnego fenolu). W skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 660 mln bakterii Escherichia coli zabitych i konserwowanych fenolem.
Posterisan maść
1 g maści Posterisan zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (zabitej 3,3 mg płynnego fenolu). W skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 330 mln bakterii Escherichia coli zabitych i konserwowanych fenolem. Lek zawiera lanolinę - może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa Posterisan?

Lek Posterisan pobudza układ odpornościowy organizmu i wspomaga naturalną rekcję obronną na zakażenia.

Kiedy stosować Posterisan?

Posterisan czopki
Lek Posterisan czopki stosuje się w świądzie, sączeniu i pieczeniu w okolicy odbytu spowodowanym guzkami krwawniczymi.
Posterisan maść
Lek Posterisan maść stosuje się w świądzie, sączeniu i pieczeniu w okolicy odbytu spowodowanym guzkami krwawniczymi, szczelinami i rozpadlinami odbytu oraz wypryskiem.

Jak stosować Posterisan?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zaleca się stosowanie jednocześnie maści i czopków.
Dawkowanie czopków Posterisan
Zazwyczaj należy stosować czopki Posterisan 2 razy na dobę, rano i wieczorem, najlepiej po wypróżnieniu. Wcześniejsze  doświadczenia wskazują, że jeśli jest to konieczne, lek może być stosowany przez dłuższy czas, zwłaszcza w celu uniknięcia nawrotów. Po ustąpieniu ostrego świądu, sączenia i pieczenia, stosowanie leku powinno być kontynuowane przez kilka dni.
Dawkowanie maści Posterisan
Maść Posterisan należy stosować 2 razy na dobę, rano i wieczorem, po wypróżnieniu. Cienką warstwę maści (około 2,5 g) należy wetrzeć w skórę i śluzówki wymagające leczenia. Leczenie maścią w celu zapobiegania nawrotom powinno trwać dłuższy czas. Po ustąpieniu ostrego świądu, sączenia i pieczenia, zaleca się kontynuowanie leczenia przez kilka dni. W celu stosowania maści w kanale odbytu należy posługiwać się aplikatorem dołączonym do opakowania.
Sposób podawania
Lek należy stosować doodbytniczo.

Kiedy Posterisan nie może być stosowany?

Leku Posterisan nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Posterisan?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli wystąpią zakażenia grzybicze, konieczne jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo leków przeciwgrzybiczych.

Jak stosować Posterisan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Posterisan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie są znane przeciwwskazania dotyczące stosowania leku Posterisan w okresie ciąży i okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Posterisan?

W leku zastosowano fenol jako środek konserwujący. Rzadko w przypadku nadwrażliwości mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, powodujące zaczerwienienie i świąd.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Posterisan?

Nie są znane przypadki przedawkowania leku Posterisan. W razie przypadkowego połknięcia leku mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit, takie jak ból brzucha i nudności.

Jak przechowywać Posterisan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner