LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pradaxa granulat (Dabigatran etexilate)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 20 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 30 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 40 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 50 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 110 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pradaxa (Rp) granulat powlekany 150 mg 60 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pradaxa granulat

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Boehringer Ingelheim International GmbH

Co zawiera lek Pradaxa granulat?

Lek Pradaxa występuje w postaci granulatu powlekanego w 6 dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 saszetka zawiera granulat powlekany z 20 mg, 30 mg, 40 mg, 50 mg, 110 mg lub 150 mg eteksylanu dabigatranu (w postaci mezylanu).

Jak działa lek Pradaxa?

Eteksylan dabigatranu należy do grupy leków przeciwzakrzepowych. Jego działanie polega na blokowaniu substancji odpowiedzialnej za powstawanie zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Pradaxa granulat?

Lek Pradaxa granulat jest stosowany u dzieci w celu leczenia zakrzepów krwi oraz w celu zapobiegania nawrotom zakrzepów krwi. Lek ten można stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat od momentu, gdy potrafią połykać miękkie pokarmy.

Jak stosować lek Pradaxa granulat?

Dawkę leku Pradaxa granulat ustala lekarz zależnie od masy ciała i wieku dziecka. Lekarz może dostosować dawkę w trakcie leczenia. Nie wolno przerywać stosowania leku bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem; przedwczesne przerwanie leczenia może zwiększyć ryzyko powstania zakrzepu krwi.

Sposób podawania

Lek Pradaxa granulat należy przyjmować dwa razy na dobę (1 dawka rano i 1 dawka wieczorem), mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Odstęp między dawkami powinien wynosić w miarę możliwości 12 godzin. Lek podaje się wyłącznie z sokiem jabłkowym lub miękkimi pokarmami; nie należy mieszać tego leku z mlekiem ani pokarmami miękkimi zawierającymi produkty mleczne. Przygotowany lek należy podawać przed posiłkiem, aby zapewnić, że pacjent przyjmie pełną dawkę. Posiłek powinien mieć temperaturę pokojową przed wymieszaniem z granulatem powlekanym. Lek może być podawany z następującymi pokarmami miękkimi: rozgnieciona marchewka, mus jabłkowy, rozgnieciony banan. Podając granulat powlekany Pradaxa z sokiem jabłkowym, należy podać cały granulat bezpośrednio z saszetki lub łyżeczką do karmienia do jamy ustnej dziecka i podać dziecku ilość soku jabłkowego potrzebną do połknięcia granulatu; należy sprawdzić jamę ustną dziecka, aby upewnić się, że połknęło cały granulat powlekany. Opcjonalnie można zmieszać granulat powlekany w kubku z sokiem jabłkowym. Przygotowany lek należy podać pacjentowi bezpośrednio lub w ciągu 30 minut po wymieszaniu; nie należy podawać leku, jeśli miał kontakt z posiłkiem lub sokiem jabłkowym dłużej niż 30 minut. Nie należy go podawać za pomocą strzykawek lub zgłębników dożołądkowych. Ulotka dołączona do opakowania zawiera szczegółową instrukcję dotyczącą podawania granulatu powlekanego Pradaxa.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pradaxa granulat?

Pominiętą dawkę leku można podać do 6 godzin przed kolejną zaplanowaną dawką. Jeśli do kolejnej zaplanowanej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki. Nie należy podawać dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W przypadku zażycia niepełnej dawki przygotowanego leku nie należy podawać drugiej dawki; kolejną dawkę należy podać o wyznaczonej porze około 12 godzin później.

Kiedy lek Pradaxa granulat nie może być stosowany?

Leku Pradaxa granulat nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eteksylan dabigatranu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pradaxa granulat?

Przed przepisaniem leku Pradaxa granulat lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem i podejmie decyzję o rozpoczęciu leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących podawania leku, jeśli u dziecka będzie wykonywany zabieg chirurgiczny. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po przyjęciu leku Pradaxa granulat u dziecka wystąpi niestrawność.

Jak stosować lek Pradaxa z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Pradaxa z jedzeniem i piciem?

Nie należy mieszać granulatu powlekanego Pradaxa z mlekiem ani pokarmami miękkimi zawierającymi produkty mleczne. Granulat powlekany Pradaxa można stosować wyłącznie z sokiem jabłkowym lub miękkimi pokarmami, takimi jak rozgnieciona marchewka, mus jabłkowy, rozgnieciony banan.

Czy można stosować lek Pradaxa granulat w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Pradaxa granulat jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pradaxa granulat?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Pradaxa granulat są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszym działaniem niepożądanym leku jest krwawienie. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pradaxa granulat?

W razie podania dziecku większej dawki leku Pradaxa granulat niż zalecana, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Przyjęcie zbyt dużej dawki tego leku zwiększa ryzyko krwawienia.

Czy lek Pradaxa wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Pradaxa nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Pradaxa granulat?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed pierwszym zastosowaniem nie należy otwierać aluminiowego worka zawierającego saszetki z granulatem powlekanym w celu ochrony przed wilgocią. Po otwarciu aluminiowego worka zawierającego saszetki z granulatem powlekanym, lek należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Otwartej saszetki nie można przechowywać i jej zawartość należy zużyć natychmiast po otwarciu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pradaxa granulat - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem