LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pregabalin Mylan (Pregabalin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pregabalin Mylan (Rp) kapsułki twarde 50 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,60
Cena
100% (zł):
22,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pregabalin Mylan (Rp) kapsułki twarde 75 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,60
Cena
100% (zł):
26,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pregabalin Mylan (Rp) kapsułki twarde 150 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
38,00
Cena
100% (zł):
38,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Pregabalin Mylan (Rp) kapsułki twarde 300 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
58,30
Cena
100% (zł):
58,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pregabalin Mylan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Mylan Pharmaceuticals Ltd.

Co zawiera lek Pregabalin Mylan?

Lek Pregabalin Mylan występuje w postaci kapsułek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 50 mg, 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny.

Jak działa lek Pregabalin Mylan?

Pregabalina należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych.

Kiedy stosować lek Pregabalin Mylan?

Lek Pregabalin Mylan jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu:
- obwodowego i ośrodkowego bólu neuropatycznego (bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów);
- określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione); lek Pregabalin Mylan powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia i nie powinien być stosowany jako jedyny lek, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi;
- uogólnionych zaburzeń lękowych.

Jak stosować lek Pregabalin Mylan?

Lekarz dobiera dawkę leku Pregabalin Mylan odpowiednią dla każdego pacjenta oraz określa długość terapii. Leczenia nie należy przerywać, chyba że zdecyduje o tym lekarz; należy wówczas przeprowadzić stopniowe zmniejszanie dawki leku. Po przerwaniu leczenia lekiem Pregabalin Mylan mogą wystąpić pewne działania niepożądane, które mogą być częstsze lub bardziej dotkliwe, jeżeli pacjent przyjmował lek przez dłuższy czas.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od niego. Kapsułka powinna być połknięta w całości i popita wodą. Lekarz poinformuje pacjenta ile razy w ciągu doby lek Pregabalin Mylan będzie przyjmowany: jeśli będzie przyjmowany dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia; jeśli będzie przyjmowany trzy razy na dobę, lek stosuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pregabalin Mylan?

Skuteczne leczenie zapewnia regularne przyjmowanie leku Pregabalin Mylan w tych samych porach dnia. W sytuacji pominięcia dawki leku, należy ją przyjąć tak szybko jak to możliwe, chyba że zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki - wówczas należy kontynuować leczenie według zaleconego schematu. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Pregabalin Mylan nie może być stosowany?

Leku Pregabalin Mylan nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pregabalinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Pregabalin Mylan nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pregabalin Mylan?

Przed przepisaniem leku Pregabalin Mylan lekarz zapozna się z przeciwwskazaniami i środkami ostrożności związanymi ze stosowaniem tego leku. Konieczne będą wizyty kontrolne, podczas których lekarz oceni efekty leczenia i objawy choroby. Jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, konieczny jest kontakt z lekarzem. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Pacjent uzależniony oraz nadużywający alkoholu lub leków w przeszłości, powinien poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia lekiem Pregabalin Mylan wystąpią drgawki. U pacjentów z zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami oddychania, zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w wieku powyżej 65 lat lekarz może zalecić inny schemat dawkowania tego leku. Podczas stosowania leku Pregabalin Mylan nie należy spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Pregabalin Mylan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Pregabalin Mylan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Pregabalin Mylan nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz podejmie inną decyzję. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pregabalin Mylan?

W trakcie stosowania leku Pregabalin Mylan mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, jeśli w trakcie leczenia lekiem Pregabalin Mylan pojawią się objawy ciężkich reakcji alergicznych, takie jak obrzęk twarzy lub języka, zaczerwienienie skóry z towarzyszącymi pęcherzykami lub złuszczaniem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pregabalin Mylan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Pregabalin Mylan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W trakcie stosowania leku Pregabalin Mylan mogą wystąpić zawroty głowy, senność i zmniejszenie koncentracji. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności do czasu określenia wpływu leku na zdolność wykonywania tych czynności.

Jak przechowywać lek Pregabalin Mylan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pregabalin Mylan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem