LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Prestilol (Bisoprolol + Perindopril)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Prestilol (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,70
Cena
100% (zł):
35,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Prestilol (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,50
Cena
100% (zł):
49,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Prestilol (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,80
Cena
100% (zł):
36,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Prestilol (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
52,30
Cena
100% (zł):
52,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Prestilol

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera lek Prestilol?

Lek Prestilol występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.

 • Prestilol 5 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 5 mg fumaranu bisoprololu (co odpowiada 4,24 mg bisoprololu) oraz 5 mg peryndoprylu z argininą (co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu). Ta tabletka może być podzielona na dwie równe dawki.
 • Prestilol 5 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 5 mg fumaranu bisoprololu (co odpowiada 4,24 mg bisoprololu) oraz 10 mg peryndoprylu z argininą (co odpowiada 6,79 mg peryndoprylu). Ta tabletka może być podzielona na dwie równe dawki.
 • Prestilol 10 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg fumaranu bisoprololu (co odpowiada 8,49 mg bisoprololu) oraz 5 mg peryndoprylu z argininą (co odpowiada 3,395 mg peryndoprylu).
 • Prestilol 10 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg fumaranu bisoprololu (co odpowiada 8,49 mg bisoprololu) oraz 10 mg peryndoprylu z argininą (co odpowiada 6,79 mg peryndoprylu).

Jak działa lek Prestilol?

Lek Prestilol zawiera dwie substancje czynne: bisoprolol i peryndopryl. Bisoprolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę (inhibitor ACE).

Kiedy stosować lek Prestilol?

Lek Prestilol stosuje się w leczeniu nadciśnienia tętniczego i (lub) w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca, u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową i którzy mieli już zawał serca oraz (lub) zabieg operacyjny mający poprawić zaopatrzenie serca w krew przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, które ją dostarczają.
Lek Prestilol nie jest przeznaczony do leczenia początkowego; może być stosowany u pacjentów już przyjmujących bisoprolol i peryndopryl podawanych jednocześnie w tej samej dawce jak w leku Prestilol. Zamiast przyjmować bisoprolol i peryndopryl w oddzielnych preparatach, lekarz przepisze 1 tabletkę leku Prestilol, która zawiera obie substancje czynne w tych samych dawkach.

Jak stosować lek Prestilol?

Lekarz określa dawkę leku Prestilol właściwą dla każdego pacjenta i czas leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku Prestilol ani zmieniać jego dawki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Leczenia nie należy nagle przerywać, zwłaszcza u pacjentów z chorobą wieńcową.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować rano przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Prestilol?

Ważne jest regularnie przyjmowanie leku, każdego dnia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku Prestilol, powinien przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Prestilol nie może być stosowany?

Leku Prestilol nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (bisoprolol lub peryndopryl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na jakikolwiek beta-adrenolityk lub jakikolwiek inhibitor ACE.
Lek Prestilol nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Prestilol?

Przed przepisaniem leku Prestilol lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz wykluczy przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz ustali schemat kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz będzie zlecał regularne badania w celu kontroli czynności nerek i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi.

Jak stosować lek Prestilol z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Prestilol w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Prestilol nie jest zalecany we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go przyjmować, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3. miesiąca, ponieważ lek może powodować poważne uszkodzenie u dziecka, jeżeli jest stosowany po trzecim miesiącu ciąży. Lek Prestilol nie jest zalecany u matek, które karmią piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Prestilol?

U ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane powiązane ze stosowaniem leku Prestilol. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Prestilol i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: silne zawroty głowy lub omdlenie spowodowane niskim ciśnieniem tętniczym; nasilenie niewydolności serca powodujące znaczną duszność i (lub) zatrzymanie płynów w organizmie; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, trudności w oddychaniu; nagłe wystąpienie świszczącego oddechu, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; niezwykle szybkie lub nieregularne bicie serca, ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa) lub zawał serca; osłabienie siły mięśni rąk lub nóg, lub trudności z mówieniem, co może być objawem udaru; zapalenie trzustki, które może powodować silny ból brzucha promieniujący do pleców; zażółcenie skóry lub oczu, co może być objawem zapalenia wątroby; wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Prestilol?

W razie przyjęcia większej niż zalecona przez lekarza dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Prestilol wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych pacjentów w czasie przyjmowania leku Prestilol mogą wystąpić zawroty głowy lub osłabienie związane z niskim ciśnieniem tętniczym (objawy te mogą wystąpić zwłaszcza na początku leczenia lub po zmianie leku albo w skojarzeniu z alkoholem). W takiej sytuacji zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona.

Jak przechowywać lek Prestilol?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Prestilol - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem