LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Prodex normal chusteczki

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Prodex normal chusteczki (Kosm) chusteczki 20 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 41,00 Cena 100% (zł): 41,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Prodex normal chusteczki

Torf Corporation Sp.z o.o.

Skład

Produkt zawiera olejek z drzewa herbacianego i olejek z orzechów makadamia. Pozostałe składniki: woda, cyklometikon, izoheksadekan, parfum, disodium EDTA, limonen, linalol, sodium chloride, sodium benzoate. Chusteczki nie zawierają alkoholu, sztucznych barwników, parabenów, donorów formaldehydu ani PEG-ów.

Właściwości

Wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwroztoczowe i przeciwgrzybicze. Łagodzą podrażnienia skóry twarzy, okolic oczu i powiek. Zmniejszają świąd, pieczenie skóry i uczucie suchości. Łagodzą podrażnienia skóry występujące w zmianach trądzikowych. Chusteczki łagodzą podrażnienia i stan zapalny skóry występujące w nużycy (demodekozie), zapaleniu brzegów powiek, gradówce i jęczmieniu. Niwelują niedoskonałości skóry. Redukują zaczerwienienia skóry twarzy oraz okolic oczu. Normalizują wydzielanie sebum. Wykazują właściwości nawilżające, odżywiające i regenerujące na skórę. Po zastosowaniu chusteczek skóra pozostaje ujędrniona i uelastyczniona. Chusteczki w skuteczny sposób oczyszczają skórę twarzy i okolic oczu. Po ich zastosowaniu na skórze tworzy się dodatkowy film (bariera ochronna).

Zastosowanie

Prodex normal chusteczki jest przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy (normalnej), szczególnie okolic oczu i powiek. Może być stosowany w profilaktyce i wspomagająco w terapii następujących schorzeń: nużyca (demodekoza), trądzik różowaty, trądzik pospolity, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie brzegów powiek, gradówka, łupież cylindryczny, jęczmień, a także w okołozabiegowej higienie okolic oczu i powiek oraz codziennej higienie skóry twarzy i okolic oczu.

Sposób użycia

Delikatnie oczyszczać chusteczką Prodex Normal okolice oczu, rzęsy, powieki, brwi i skórę twarzy. Zaleca się stosowanie osobnych chusteczek do każdej z okolic oczu oraz twarzy. Skórę w okolicach oczu należy przecierać przy zamkniętych powiekach. Po zastosowaniu chusteczki należy odczekać i nie otwierać oczu przez około 5-10 sekund. Produkt nie wymaga spłukiwania.
Do oczyszczania, nawilżenia, odżywienia i regeneracji skóry produkt jest przeznaczony do codziennego stosowania.
W profilaktyce nużycy zabieg oczyszczania wykonywać 1-2 razy dziennie przez okres 2 do 3 tygodni, powtarzając co 2-3 miesiące.
W nużycy (demodekozie) potwierdzonej badaniem bezpośrednim zabieg oczyszczania wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 tygodni do 2 miesięcy.
Wspomagająco w terapii trądziku różowatego, trądziku pospolitego, łojotokowego zapalenia skóry zabieg oczyszczania wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem).
W zapaleniu brzegów powiek, gradówkach, łupieżu cylindrycznym, jęczmieniu zabieg oczyszczania wykonywać 2-3 razy dziennie.
W okołozabiegowej higienie okolic oczu i powiek zabieg oczyszczania wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) minimum 5 dni przed datą planowanego zabiegu.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem