LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Prodex sensitive płyn

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Prodex sensitive płyn (Kosm) płyn 1 op. 150 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 43,00 Cena 100% (zł): 43,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Prodex sensitive płyn

Torf Corporation Sp.z o.o.

Skład

Produkt zawiera olejek z drzewa herbacianego i olejek z orzechów makadamia. Pozostałe składniki: woda, cyklometikon, izoheksadekan, parfum, disodium EDTA, limonen, linalol, sodium chloride, sodium benzoate. Produkt nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników, parabenów, donorów formaldehydu ani PEG-ów.

Właściwości

Działa przeciwbakteryjnie, przeciwroztoczowo i przeciwgrzybiczo. Łagodzi podrażnienia skóry twarzy, okolic oczu i powiek. Zmniejsza świąd, pieczenie skóry i uczucie suchości. Łagodzi podrażnienia skóry występujące w zmianach trądzikowych. Działa łagodząco w przypadku podrażnień i stanów zapalnych w nużycy (demodekozie), zapaleniu brzegów powiek, gradówce lub jęczmieniu. Niweluje niedoskonałości skóry. Redukuje zaczerwienienia zarówno skóry twarzy jak i okolic oczu. Normalizuje wydzielanie sebum. Działa nawilżająco, odżywiająco i regenerująco na skórę. Ujędrnia i uelastycznia skórę. Płyn w skuteczny sposób oczyszcza skórę twarzy i okolic oczu. Tworzy na skórze dodatkowy film (barierę ochronną).

Zastosowanie

Prodex sensitive płyn jest przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy (wrażliwej i bardzo wrażliwej), w szczególności okolic oczu i powiek. Może być stosowany w profilaktyce i wspomagająco w terapiach dermatologicznych (nużycy - demodekozie, trądziku różowatym, trądziku pospolitym, łojotokowym zapaleniu skóry) oraz okulistycznych (zapaleniu brzegów powiek, gradówce, łupieżu cylindrycznym, jęczmieniu), a także w profilaktyce przed i po zabiegach okulistycznych oraz jako uzupełnienie codziennej higieny i pielęgnacji skóry twarzy i okolic oczu.

Sposób użycia

Po nasączeniu płynem Prodex sensitive płatków kosmetycznych należy oczyścić skórę twarzy i okolicy oczu. Stosować osobne płatki do każdej z okolic oczu oraz twarzy. Należy zamknąć powieki w trakcie przecierania skóry w okolicach oczu, a następnie odczekać i nie otwierać oczu przez około 5-10 sekund. Produkt nie wymaga spłukiwania.
W celu uzupełnienia codziennej higieny i pielęgnacji skóry twarzy i okolic oczu produkt jest przeznaczony do codziennego stosowania.
W profilaktyce nużycy oczyszczanie wykonywać 1-2 razy dziennie przez okres 2 do 3 tygodni, powtarzając co 2-3 miesiące.
W potwierdzonej nużycy (demodekozie) oczyszczanie wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez okres 3 tygodni do 2 miesięcy.
Wspomagająco w terapii trądziku różowatego, trądziku pospolitego, łojotokowego zapalenia skóry oczyszczanie wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem).
W zapaleniu brzegów powiek, gradówkach, łupieżu cylindrycznym, jęczmieniu oczyszczanie wykonywać 2-3 razy dziennie.
W profilaktyce przed i po zabiegach okulistycznych oczyszczanie wykonywać 2 razy dziennie (rano i wieczorem), rozpoczynając minimum 5 dni przed datą planowanego zabiegu.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem