LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Profichol Forte (Red yeast rice + Vitamin B group)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Profichol Forte (Supl) tabletki powlekane 28 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 30,00 Cena 100% (zł): 30,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Profichol Forte

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

Skład

1 tabletka powlekana Profichol Forte zawiera: 10 mg monakoliny K (z fermentowanego czerwonego ryżu), 1,4 mg witaminy B6, 200 mikrogramów kwasu foliowego i 2,5 mikrograma witaminy B12.

Właściwości

Suplement diety Profichol Forte zawiera kompozycję sfermentowanego czerwonego ryżu (standaryzowanego na zawartość monakoliny K), witamin B6 i B12 oraz kwasu foliowego. Monakolina K z fermentowanego czerwonego ryżu jest naturalną statyną i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Witaminy B6, B12 i kwas foliowy wpływają na prawidłowy metabolizm homocysteiny w organizmie. Czynniki te wpływają na prawidłową pracę serca i układu krwionośnego.

Zastosowanie

Suplement diety Profichol Forte dostarcza składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu LDL-cholesterolu oraz prawidłowy metabolizm homocysteiny. Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Przed rozpoczęciem stosowania tego produktu należy skonsultować się z lekarzem i określić poziom cholesterolu we krwi. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, jeśli przyjmuje długotrwale jakiekolwiek leki lub inne suplementy. Suplementu diety Profichol Forte nie wolno stosować z innymi statynami. Nie stosować jednocześnie z lekami obniżającymi stężenie cholesterolu i innymi lekami hipolipemizującymi bez decyzji lekarza. Osoby z chorobami wątroby nie powinny przyjmować tego suplementu diety bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować u osób poniżej 20. roku życia. W czasie stosowania suplementu diety Profichol Forte nie należy spożywać grejpfrutów i soku grejpfrutowego.

Sposób przyjmowania

Dorośli: zalecana porcja do spożycia to 1 tabletka dziennie.

Sposób podawania

Tabletkę należy popić wodą (nie popijać sokiem grejpfrutowym).
Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przechowywanie

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem