LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Pylera (Bismuth subcitrate + Metronidazole + Tetracycline)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Pylera (Rp) kapsułki twarde 140 mg + 125 mg + 125 mg 120 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
275,00
Cena
100% (zł):
275,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Pylera

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Laboratoires Juvise Pharmaceuticals

Co zawiera lek Pylera?

Lek Pylera to kapsułki dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 140 mg zasadowego cytrynianu bizmutowo-potasowego (co odpowiada 40 mg tlenku bizmutu), 125 mg metronidazolu oraz 125 mg chlorowodorku tetracykliny. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinien poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Lek zawiera potas, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.

Jak działa lek Pylera?

Lek Pylera zawiera trzy składniki: cytrynian bizmutowo-potasowy, metronidazol i tetracyklinę. Tetracyklina i metronidazol należą do grupy leków nazywanych antybiotykami. Cytrynian bizmutowo-potasowy wspomaga antybiotyki w leczeniu zakażenia. Lek Pylera należy przyjmować razem z lekiem o nazwie omeprazol, który zmniejsza ilość kwasu wytwarzanego przez żołądek.

Kiedy stosować lek Pylera?

Lek Pylera jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów zakażonych Helicobacter pylori, u których występują lub występowały wrzody żołądka.

Jak stosować lek Pylera?

Dawkowanie leku Pylera i długość leczenia ustala lekarz. Lek Pylera należy przyjmować razem z lekiem z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. omeprazolem). Ważne jest, aby zakończyć pełny cykl leczenia (10 dni) i przyjąć wszystkie kapsułki, które zlecił lekarz.

Sposób podawania

Lek Pylera należy przyjmować, popijając pełną szklanką wody (250 ml), po posiłkach i przed snem (najlepiej po przekąsce). Kapsułki należy połykać w całości, w pozycji siedzącej. Nie należy się kłaść bezpośrednio po przyjęciu leku. Kapsułek nie wolno otwierać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pylera?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy ją przyjąć jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym. Jeżeli zbliża się już pora przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć opuszczoną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeżeli pominięte zostaną więcej niż 4 kolejne dawki leku Pylera (1 dzień), należy skontaktować się z lekarzem.

Kiedy lek Pylera nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (zasadowy cytrynian bizmutowo-potasowy, metronidazol i tetracyklinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Pylera nie wolno podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat i nie jest on zalecany u dzieci w wieku 12 do 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pylera?

Przed przepisaniem leku Pylera lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. W trakcie leczenie lekiem Pylera należy unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium, ponieważ lek może nasilać działanie promieni słonecznych. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinni poinformować o tym lekarza. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Pylera i przez 24 godziny od zakończenia leczenia.

Jak stosować lek Pylera z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Pylera z jedzeniem i piciem?

Nie należy jeść ani pić produktów mlecznych (np. mleko lub jogurt) lub napojów z dodatkiem wapnia w tym samym czasie, gdy przyjmuje się lek Pylera oraz w trakcie leczenia lekiem Pylera, ponieważ może to wpływać na działanie leku.

Czy można stosować lek Pylera w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Pylera, jeżeli pacjentka jest, może być lub podejrzewa, że może być w ciąży. Podczas stosowania leku Pylera nie należy karmić piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pylera?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Pylera, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Pylera i skontaktować się z lekarzem lub udać się na do najbliższego szpitala, jeśli podczas leczenia wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła powodujący trudności z połykaniem lub oddychaniem, swędząca, grudkowa wysypka lub pokrzywka (mogą to być objawy reakcji alergicznej); ciężkie reakcje skórne (takie jak: zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, zespół DRESS); sztywność karku, ból głowy, omamy wzrokowe i słuchowe, trudności z poruszaniem ramionami i nogami, problemy z mową, uczucie splątania mogą to być objawy choroby o nazwie encefalopatia).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pylera?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala.

Czy Pylera wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli podczas stosowania leku pojawią się zawroty głowy, senność, drgawki lub uczucie chwilowo zamazanego lub podwójnego widzenia.

Jak przechowywać lek Pylera?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Pylera - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem