Pylera (Bismuth subcitrate + Metronidazole + Tetracycline)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | Refundacja | Opłata pacjenta (zł) | Cena 100% (zł) | Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pylera (Rp) | kapsułki twarde | 140 mg + 125 mg + 125 mg | 120 szt. |
Refundacja brak refundacji |
Opłata pacjenta (zł): 275,00 |
Cena 100% (zł): 275,00 |
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Pylera
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Laboratoires Juvise Pharmaceuticals
- Co zawiera lek Pylera?
- Jak działa lek Pylera?
- Kiedy stosować lek Pylera?
- Jak stosować lek Pylera?
- Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pylera?
- Kiedy lek Pylera nie może być stosowany?
- Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pylera?
- Jak stosować lek Pylera z innymi lekami?
- Jak stosować lek Pylera z jedzeniem i piciem?
- Czy można stosować lek Pylera w ciąży i okresie karmienia piersią?
- Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pylera?
- Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pylera?
- Czy Pylera wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?
- Jak przechowywać lek Pylera?
- Pylera - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
Co zawiera lek Pylera?
Lek Pylera to kapsułki dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 140 mg zasadowego cytrynianu bizmutowo-potasowego (co odpowiada 40 mg tlenku bizmutu), 125 mg metronidazolu oraz 125 mg chlorowodorku tetracykliny. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinien poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Lek zawiera potas, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość potasu w diecie.
Jak działa lek Pylera?
Lek Pylera zawiera trzy składniki: cytrynian bizmutowo-potasowy, metronidazol i tetracyklinę. Tetracyklina i metronidazol należą do grupy leków nazywanych antybiotykami. Cytrynian bizmutowo-potasowy wspomaga antybiotyki w leczeniu zakażenia. Lek Pylera należy przyjmować razem z lekiem o nazwie omeprazol, który zmniejsza ilość kwasu wytwarzanego przez żołądek.
Kiedy stosować lek Pylera?
Lek Pylera jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów zakażonych Helicobacter pylori, u których występują lub występowały wrzody żołądka.
Jak stosować lek Pylera?
Dawkowanie leku Pylera i długość leczenia ustala lekarz. Lek Pylera należy przyjmować razem z lekiem z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. omeprazolem). Ważne jest, aby zakończyć pełny cykl leczenia (10 dni) i przyjąć wszystkie kapsułki, które zlecił lekarz.
Sposób podawania
Lek Pylera należy przyjmować, popijając pełną szklanką wody (250 ml), po posiłkach i przed snem (najlepiej po przekąsce). Kapsułki należy połykać w całości, w pozycji siedzącej. Nie należy się kłaść bezpośrednio po przyjęciu leku. Kapsułek nie wolno otwierać.
Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Pylera?
Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy ją przyjąć jak najszybciej po przypomnieniu sobie o tym. Jeżeli zbliża się już pora przyjęcia kolejnej dawki, należy pominąć opuszczoną dawkę. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeżeli pominięte zostaną więcej niż 4 kolejne dawki leku Pylera (1 dzień), należy skontaktować się z lekarzem.
Kiedy lek Pylera nie może być stosowany?
Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (zasadowy cytrynian bizmutowo-potasowy, metronidazol i tetracyklinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Pylera nie wolno podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat i nie jest on zalecany u dzieci w wieku 12 do 18 lat.
Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Pylera?
Przed przepisaniem leku Pylera lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. W trakcie leczenie lekiem Pylera należy unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium, ponieważ lek może nasilać działanie promieni słonecznych. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinni poinformować o tym lekarza. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Pylera i przez 24 godziny od zakończenia leczenia.
Jak stosować lek Pylera z innymi lekami?
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Jak stosować lek Pylera z jedzeniem i piciem?
Nie należy jeść ani pić produktów mlecznych (np. mleko lub jogurt) lub napojów z dodatkiem wapnia w tym samym czasie, gdy przyjmuje się lek Pylera oraz w trakcie leczenia lekiem Pylera, ponieważ może to wpływać na działanie leku.
Czy można stosować lek Pylera w ciąży i okresie karmienia piersią?
Nie należy stosować leku Pylera, jeżeli pacjentka jest, może być lub podejrzewa, że może być w ciąży. Podczas stosowania leku Pylera nie należy karmić piersią.
Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Pylera?
Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Pylera, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Pylera i skontaktować się z lekarzem lub udać się na do najbliższego szpitala, jeśli podczas leczenia wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła powodujący trudności z połykaniem lub oddychaniem, swędząca, grudkowa wysypka lub pokrzywka (mogą to być objawy reakcji alergicznej); ciężkie reakcje skórne (takie jak: zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, zespół DRESS); sztywność karku, ból głowy, omamy wzrokowe i słuchowe, trudności z poruszaniem ramionami i nogami, problemy z mową, uczucie splątania mogą to być objawy choroby o nazwie encefalopatia).
Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Pylera?
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk