LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Quofenix infuzja (Delafloxacin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Quofenix (Rp) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 300 mg 10 fiolek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Quofenix infuzja

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

A.Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l.

Co zawiera lek Quofenix infuzja?

Lek Quofenix jest dostępny w postaci proszku, z którego sporządza się koncentrat roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 300 mg delafloksacyny (w postaci megluminy). Lek zawiera cyklodekstrynę.

Jak działa lek Quofenix?

Substancją czynną leku jest delafloksacyna, która należy do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami.

Kiedy stosować lek Quofenix infuzja?

Lek Quofenix stosuje się u dorosłych w leczeniu ciężkich zakażeń wywołanych przez niektóre bakterie, gdy zastosowanie zwykle podawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne: zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz pozaszpitalnego zapalenia płuc.

Jak stosować lek Quofenix infuzja?

Lekarz ustala dawkowanie leku Quofenix.

Sposób podawania

Lek Quofenix będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, w postaci infuzji dożylnej (kroplówki), trwającej 1 godzinę co 12 godzin. Po rozpoczęciu podawania leku w postaci infuzji dożylnej lekarz może podjąć decyzję o zmianie postaci leku na tabletki podawane doustnie. Lek podaje się przez 5 do 14 dni w przypadku ostrych bakteryjnych zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz od 5 do 10 dni w przypadku pozaszpitalnego zapalenia płuc.

Kiedy lek Quofenix infuzja nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (delafloksacynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować u pacjentów z uczuleniem na inne antybiotyki z grupy chinolonów lub fluorochinolonów oraz u pacjentów z zaburzeniami ścięgien, które były związane z leczeniem antybiotykiem z grupy fluorochinolonów. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią ani u kobiet wieku rozrodczym niestosujących antykoncepcji.
Leku Quofenix nie wolno stosować u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat w okresie wzrostu.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Quofenix infuzja?

Lekarz rozpocznie terapię lekiem Quofenix po ocenie u pacjenta dotychczasowego leczenia oraz wykluczeniu przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem. Należy jak najszybciej zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli podczas stosowania leku pojawi się nagły silny ból brzucha, pleców lub w klatce piersiowej, który może być objawem tętniaka i rozwarstwienia aorty.

Jak stosować lek Quofenix infuzja z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Quofenix infuzja w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Quofenix nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie wolno stosować leku Quofenix u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują antykoncepcji. Pacjentka musi stosować skuteczne metody antykoncepcji, jeśli podczas leczenia lekiem Quofenix może zajść w ciążę.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Quofenix infuzja?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Quofenix w postaci infuzji. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to: zakażenia grzybicze, ból głowy, wymioty, swędzenie, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych oraz obrzęk, zaczerwienienie lub ból w miejscu dożylnego podania leku. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leków przeciwbakteryjnych zawierających fluorochinolony jest związane z bardzo rzadkimi, ale ciężkimi działaniami niepożądanymi; niektóre z nich były długotrwałe i zaburzające sprawność. Należą do nich: bóle ścięgien, mięśni i stawów kończyn górnych i dolnych, trudności w chodzeniu, zaburzenia czucia, zaburzenia widzenia, smaku i węchu oraz słuchu, depresja, zaburzenia pamięci, silne zmęczenie i ciężkie zaburzenia snu.

Czy lek Quofenix infuzja wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Quofenix może wywoływać zawroty głowy i uczucie oszołomienia - nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych czynności wymagających sprawności umysłowej i koordynacji do czasu poznania reakcji na ten lek.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Quofenix infuzja - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem