LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Quofenix tabletki (Delafloxacin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Quofenix (Rp) tabletki 450 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Quofenix tabletki

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

A.Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite s.r.l.

Co zawiera lek Quofenix tabletki?

Lek Quofenix jest dostępny w postaci tabletek, które są dostępne na receptę.
1 tabletka zawiera 450 mg delafloksacyny (w postaci megluminy).

Jak działa lek Quofenix?

Substancją czynną leku jest delafloksacyna, która należy do grupy antybiotyków nazywanych fluorochinolonami.

Kiedy stosować lek Quofenix tabletki?

Lek Quofenix jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu ostrych bakteryjnych zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz pozaszpitalnego zapalenia płuc w przypadku, gdy zastosowanie zwykle podawanych antybiotyków nie jest możliwe lub jeśli były one nieskuteczne.

Jak stosować lek Quofenix tabletki?

Lekarz określa dawkowanie leku Quofenix.

Sposób podawania

Lek Quofenix tabletki podaje się co 12 godzin, przez 5 do 14 dni w leczeniu zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz od 5 do 10 dni w leczeniu pozaszpitalnego zapalenia płuc. Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością wody i można je przyjmować niezależnie od posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Quofenix tabletki?

Jeśli pacjent pominął dawkę leku, powinien przyjąć ją jak najszybciej, jeśli do przyjęcia kolejnej dawki leku pozostało przynajmniej 8 godzin. Jeśli do przyjęcia kolejnej dawki leku pozostało mniej niż 8 godzin, należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Quofenix tabletki nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (delafloksacynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie można go podawać pacjentom z uczuleniem na inne antybiotyki z grupy chinolonów i fluorochinolonów ani pacjentom z zaburzeniami ścięgien spowodowanymi stosowaniem antybiotyków z grupy fluorochinolonów. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią ani u kobiet wieku rozrodczym niestosujących antykoncepcji.
Leku Quofenix nie wolno stosować u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat w okresie wzrostu.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Quofenix tabletki?

Po zweryfikowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, przeciwwskazań i środków ostrożności dla tego leku, lekarz podejmie decyzję o wprowadzeniu leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. W przypadku wystąpienia nagłego silnego bólu brzucha, pleców lub w klatce piersiowej, który może być objawem tętniaka i rozwarstwienia aorty, należy natychmiast zgłosić się do oddziału ratunkowego.

Jak stosować lek Quofenix tabletki z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Tabletki Quofenix należy przyjmować co najmniej 2 godziny przed lub 6 godzin po przyjęciu następujących leków: leki zobojętniające sok żołądkowy, produkty wielowitaminowe lub inne produkty zawierające magnez, glin, żelazo lub cynk; sukralfat; didanozyna w postaci tabletek do sporządzania zawiesiny doustnej lub w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego dla dzieci.

Czy można stosować lek Quofenix tabletki w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Quofenix nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie wolno stosować leku Quofenix u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują antykoncepcji. Jeśli pacjentka może zajść w ciążę, podczas leczenia lekiem Quofenix musi stosować skuteczne metody antykoncepcji.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Quofenix tabletki?

Działania niepożądane powiązane z stosowaniem leku Quofenix są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: zakażenia grzybicze, ból głowy, wymioty, swędzenie, wysokie stężenie enzymów wątrobowych. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. U niektórych pacjentów przyjmujących antybiotyki z grupy fluorochinolonów obserwuje się długotrwałe i upośledzające działania niepożądane. Należą do nich: bóle ścięgien, mięśni i stawów kończyn górnych i dolnych, trudności w chodzeniu, zaburzenia czucia, zaburzenia widzenia, smaku i węchu oraz słuchu, depresja, zaburzenia pamięci, silne zmęczenie i ciężkie zaburzenia snu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Quofenix tabletki?

Jeśli pacjent przypadkowo przyjął więcej tabletek niż powinien, powinien poinformować o tym lekarza.

Czy lek Quofenix tabletki wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Quofenix może powodować zawroty głowy i uczucie oszołomienia, co może wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych czynności wymagających sprawności umysłowej i koordynacji do czasu poznania swojej reakcji na ten lek.

Jak przechowywać lek Quofenix tabletki?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Tabletki należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Quofenix tabletki - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem