LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Raenom (Ivabradine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Raenom (Rp) tabletki powlekane 5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
5,35
0,00
Cena
100% (zł):
72,09
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Raenom (Rp) tabletki powlekane 7,5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
104,91
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Raenom

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Raenom?

Lek Raenom to tabletki w dwóch dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 7,5 mg iwabradyny (w postaci bromowodorku). Tabletkę 5 mg można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Raenom?

Iwabradyna jest lekiem nasercowym, który zmniejsza częstość akcji serca. W ten sposób lek pomaga kontrolować i zmniejszać liczbę napadów bólu dławicowego przez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejsza obciążenie serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Kiedy stosować lek Raenom?

Lek Raenom jest stosowany w leczeniu:
- objawowej stabilnej dławicy piersiowej u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej uderzeń na minutę (lek jest stosowany u pacjentów, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować beta-adrenolityków; jest także stosowany w skojarzeniu z beta-adrenolitykami u pacjentów, których stan nie jest w pełni kontrolowany za pomocą beta-adrenolityku);
- przewlekłej niewydolności serca u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 75 lub więcej uderzeń na minutę (lek jest stosowany w skojarzeniu ze standardowym leczeniem, w tym z beta-adrenolitykiem lub gdy beta-adrenolityki są przeciwwskazane albo nie są tolerowane).

Jak stosować lek Raenom?

Lekarz zaleci odpowiednią dawkę leku Raenom w zależności od wskazania. Leczenie należy prowadzić tak długo jak to zalecił lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłków. Lek jest przyjmowany dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem).

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Raenom?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Raenom nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (iwabradynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany u pacjentów: ze spoczynkową częstością akcji serca mniejszą niż 70 uderzeń na minutę, z bardzo niskim ciśnieniem tętniczym, z różnego typu zaburzeniami czynności serca (w tym: wstrząsem kardiogennym, zaburzeniami rytmu serca, zawałem serca, nasiloną niewydolnością serca, niestabilną dławicą piersiową), z poważnymi schorzeniami wątroby. Leku Raenom nie wolno przyjmować z kilkoma innymi lekami. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży lub planujących ciążę, u kobiet karmiących piersią ani u kobiet mogących zajść w ciążę i niestosujących odpowiedniej antykoncepcji.
Leku Raenom nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Raenom?

Przed przepisaniem leku Raenom lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności dla tego leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w czasie dostosowywania dawki lekarz będzie kontrolował u pacjenta częstość akcji serca. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania leku.

Jak stosować lek Raenom z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Raenom z jedzeniem i piciem?

Podczas leczenia lekiem Raenom należy unikać picia soku grejpfrutowego.

Czy można stosować lek Raenom w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Raenom nie mogą stosować kobiety w ciąży lub próbujące zajść w ciążę. Pacjentki w wieku rozrodczym nie powinny przyjmować leku Raenom, chyba że stosują odpowiednie metody zapobiegania ciąży. Leku Raenom nie mogą stosować kobiety karmiące piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Raenom?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Raenom. Najczęstsze działania niepożądane to zjawiska świetlne, opisywane jako chwilowe wrażenia widzenia silnego światła, najczęściej spowodowane przez nagłe zmiany natężenia światła. Często występuje bradykardia, czyli zwolnienie częstości akcji serca. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Raenom?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Raenom wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Raenom może powodować przemijające zaburzenia widzenia - chwilowe wrażenia widzenia silnego światła w polu widzenia. W razie ich wystąpienia, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, szczególnie podczas prowadzenia pojazdów nocą w sytuacjach, gdy może dojść do nagłych zmian natężenia oświetlenia.

Jak przechowywać lek Raenom?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Raenom - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem