LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Raphacholin C

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Raphacholin C (OTC) tabletki drażowane 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Raphacholin C

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

Co zawiera Raphacholin C?

Lek Raphacholin C występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka drażowana zawiera: 150 mg wyciągu suchego z korzenia rzodkwi czarnej, 47 mg wyciągu gęstego z ziela karczocha, 40 mg kwasu dehydrocholowego, 15 mg olejku eterycznego miętowego. Lek zawiera sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku; zawartość sacharozy należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Jak działa Raphacholin C?

Lek Raphacholin C działa żółciopędnie i żółciotwórczo (wywiera bezpośredni wpływ na wątrobę, pobudza wydzielanie żółci).

Kiedy stosować Raphacholin C?

Lek Raphacholin C stosuje się w niestrawności, dolegliwościach trawiennych związanych z nieprawidłową czynnością wątroby (wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, zaparcia), zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

Jak stosować Raphacholin C?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    W niestrawności jednorazowo 1 do 3 tabletek Raphacholin C; w innych dolegliwościach trawiennych przeciętnie 3 razy na dobę po 1 do 2 tabletek Raphacholin C 30 minut po posiłku. W zaparciach 2 tabletki rano i wieczorem 30 minut przed posiłkiem.
  • Dzieci
    U dzieci w wieku powyżej 10 lat i młodzieży dawkowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Leku Raphacholin C nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.
Sposób podawania

Lek należy stosować doustnie.

Kiedy Raphacholin C nie może być stosowany?

Leku Raphacholin C nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na którykolwiek ze składników leku. Nie stosować, jeśli występują ciężkie choroby wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostre i przewlekłe stany zapalne żołądka i jelit. W przypadku kamicy żółciowej lek Raphacholin C można stosować po konsultacji z lekarzem.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Raphacholin C?

Jeśli po upływie 14 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Raphacholin C z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W dużych dawkach z lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi i moczopędnymi lek Raphacholin C potencjalnie może powodować obniżenie stężenia potasu w surowicy krwi poniżej normy.

Czy można stosować Raphacholin C w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Raphacholin C.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Raphacholin C?

Podczas stosowania leku mogą wystąpić: luźne stolce, kolka żółciowa, reakcje alergiczne.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Raphacholin C?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku znacznego przedawkowania, wielokrotnie przekraczającego zalecane dawki, sporadycznie mogą wystąpić wymioty, biegunka, utrata elektrolitów, ból głowy, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia oddychania, zaburzenia rytmu serca, kurcze mięśniowe, uczucie znużenia, osłabienie, nudności.

Czy Raphacholin C wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Raphacholin C nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Raphacholin C?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Raphacholin C - powiązane artykuły

W dolegliwościach wątrobowych stosujemy leki ochraniające i regenerujące komórki wątroby, leki żółciotwórcze i żółciopędne oraz rozkurczowe.

Więcej »

Postępowanie należy zacząć od leków działających najłagodniej. Zobacz produkty na zaparcia dostępne bez recepty mogą być lekami lub wyrobami medycznymi.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem