LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Relvar Ellipta (Fluticasone furoate + Vilanterol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Relvar Ellipta (Rp) proszek do inhalacji podzielony 92 µg + 22 µg 30 dawek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
237,00
Cena
100% (zł):
237,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Relvar Ellipta (Rp) proszek do inhalacji podzielony 184 µg + 22 µg 30 dawek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
322,00
Cena
100% (zł):
322,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Relvar Ellipta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera Relvar Ellipta?

Lek Relvar Ellipta występuje w postaci proszku do inhalacji podzielonego w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.

  • Relvar Ellipta 92 µg + 22 µg
    1 pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 92 mikrogramy furoinianu flutykazonu i 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu).
  • Relvar Ellipta 184 µg + 22 µg
    1 pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 184 mikrogramy furoinianu flutykazonu i 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu).
    Lek zawiera laktozę - jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Relvar Ellipta?

Lek Relvar Ellipta zawiera dwa składniki: furoinian flutykazonu i wilanterol. Furoinian flutykazonu jest wziewnym kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny, obrzęk i podrażnienie płuc. Wilanterol jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Skojarzone stosowanie obu składników w jednym leku pomaga kontrolować trudności z oddychaniem lepiej niż stosowanie każdego z nich pojedynczo.

Kiedy stosować Relvar Ellipta?

Lek Relvar Ellipta w dawce 92 µg + 22 µg jest stosowany w leczeniu astmy u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej oraz w leczeniu przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) u dorosłych.
Lek Relvar Ellipta w dawce 184 µg + 22 µg jest stosowany w leczeniu astmy u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej.
Lek należy stosować codziennie zgodnie z zaleceniami lekarza aby zapewnić prawidłowe kontrolowanie objawów astmy lub POChP, nawet wtedy gdy objawy nie występują.

Jak stosować Relvar Ellipta?

Lekarz dobierze odpowiednią dawkę leku Relvar Ellipta dla pacjenta i ustali czas leczenia. Nie należy zmieniać dawki przepisanej przez lekarza. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza, ponieważ może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, tylko raz na dobę, o tej samej porze każdego dnia. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Po użyciu inhalatora należy przepłukać jamę ustną wodą aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pleśniawek w jamie ustnej.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Relvar Ellipta?

Jeśli pacjent pominie dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Relvar Ellipta nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (furoinian flutykazonu lub wilanterol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Relvar Ellipta nie należy stosować w leczeniu astmy u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Relvar Ellipta?

Przed przepisaniem leku Relvar Ellipta konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu tym lekiem lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Leku Relvar Ellipta nie należy stosować w przypadku nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu - w takiej sytuacji należy zastosować szybko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela (np. salbutamol), który pacjent powinien zawsze mieć przy sobie. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, a także jeśli pojawi się zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu lub niewyjaśnione zmęczenie, które mogą świadczyć o zwiększonym stężeniu cukru we krwi.

Jak stosować Relvar Ellipta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Relvar Ellipta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz ustali, czy możliwe jest stosowanie leku Relvar Ellipta u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Relvar Ellipta?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie leczenia lekiem Relvar Ellipta, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Relvar Ellipta i natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak: trudności w oddychaniu, świszczący oddech lub kaszel; obrzęk twarzy lub ust; wysypka skórna (pokrzywka) lub zaczerwienienie skóry; nagłe osłabienie lub oszołomienie (które może prowadzić do zapaści lub utraty przytomności).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Relvar Ellipta?

W razie przypadkowego przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy Relvar Ellipta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Relvar Ellipta wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Relvar Ellipta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC. Przechowywać w zamkniętym pokrytym folią zasobniku w celu ochrony przed wilgocią i otwierać dopiero bezpośrednio przed pierwszym użyciem. Inhalator może być stosowany nie dłużej niż 6 tygodni, licząc od dnia, w którym zasobnik został otwarty. Jeśli lek jest przechowywany w lodówce, przed użyciem należy pozostawić inhalator w temperaturze pokojowej przez co najmniej godzinę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Relvar Ellipta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem