LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Remicade (Infliximab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Remicade (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Remicade

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Janssen Biologics B.V.

Co zawiera lek Remicade?

Lek Remicade to proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg infliksymabu. Po przygotowaniu 1 ml zawiera 10 mg infliksymabu.

Jak działa lek Remicade?

Infliksymab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Infliksymab przyłącza się do substancji o nazwie czynnik martwicy nowotworu alfa (TNF-alfa), która uczestniczy w powstawaniu stanu zapalnego. Blokując aktywność TNF-alfa, infliksymab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i innych objawów chorób.

Kiedy stosować lek Remicade?

Lek Remicade jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących chorób zapalnych:
- reumatoidalne zapalenie stawów (lek stosuje się w połączeniu z innym lekiem o nazwie metotreksat);
- łuszczycowe zapalenie stawów;
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- łuszczyca;
- choroba Leśniowskiego-Crohna;
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Lek Remicade stosuje się także u pacjentów w wieku od 6 do 17 lat w chorobie Leśniowskiego-Crohna lub we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Jak stosować lek Remicade?

Lekarz ustali odpowiednią dla pacjenta dawkę leku w zależności od masy ciała pacjenta i rodzaju choroby. Częstość podawania dawek leku jest uzależniona od leczonej choroby oraz od odpowiedzi pacjenta na leczenie. Czas leczenia określa lekarz. W celu zmniejszenia ryzyka reakcji związanych z wlewem pacjent może otrzymać inne leki przed podaniem leku Remicade, albo może być konieczne zmniejszenie szybkości podawania wlewu.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci wlewu dożylnego przez 1 lub 2 godziny. Podczas wlewu oraz przez co najmniej 1 do 2 godzin po jego zakończeniu pacjent będzie monitorowany pod kątem reakcji związanych z podaniem wlewu.

Kiedy lek Remicade nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (infliksymab), na białka mysie lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować u pacjentów z gruźlicą, innymi poważnymi zakażeniami lub z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością serca.
Lek Remicade nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Remicade?

Leczenie będzie nadzorowane przez lekarza specjalistę mającego doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób, w których stosuje się lek Remicade. Przed rozpoczęciem stosowania leku lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze jego stosowaniem i podejmie decyzję czy lek może być zastosowany. Pacjent otrzyma specjalną kartę informacyjną zawierającą najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Remicade. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i odpowiedź na leczenie. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był ostatnio szczepiony lub ma być szczepiony, a także jeśli u pacjenta planowana jest operacja lub zabieg stomatologiczny. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem, należy porozumieć się z lekarzem.

Jak stosować lek Remicade z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Remicade w ciąży i okresie karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży lub karmiące piersią powinny omówić z lekarzem wpływ leku Remicade na nienarodzone dziecko lub karmione niemowlę. Kobiety muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 6 miesięcy po otrzymaniu ostatniej dawki leku Remicade (należy skonsultować się z lekarzem na temat odpowiednich metod antykoncepcji).

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Remicade?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Remicade są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: zakażenia wirusowe (takie jak grypa i opryszczka), ból głowy, zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, nudności, ból brzucha, reakcje związane z wlewem i ból. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Remicade wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po przyjęciu leku Remicade pacjent czuje się zmęczony, wystąpią zawroty głowy lub złe samopoczucie, nie wolno kierować pojazdami ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Remicade - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem