LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Remirta ORO (Mirtazapine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Remirta ORO (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 30 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
39,00
Cena
100% (zł):
39,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Remirta ORO (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 45 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
40,00
Cena
100% (zł):
40,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Remirta ORO

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Actavis Group PTC ehf.

Co zawiera lek Remirta ORO?

Lek Remirta ORO występuje w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 30 mg lub 45 mg mirtazapiny. Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera glukozę - pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku (glukoza zawarta w leku może wpływać szkodliwie na zęby). Lek zawiera siarczyny, stąd rzadko może powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.

Jak działa lek Remirta ORO?

Mirtazapina jest lekiem przeciwdepresyjnym.

Kiedy stosować lek Remirta ORO?

Lek Remirta ORO jest stosowany w leczeniu depresji u osób dorosłych.

Jak stosować lek Remirta ORO?

Dawkę leku Remirta ORO i czas trwania leczenia ustala lekarz. Przyjmowanie leku można przerwać tylko po konsultacji z lekarzem, a lekarz określa sposób stopniowego zmniejszania jego dawki.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z pokarmem lub niezależnie od pokarmu, o tej samej porze każdego dnia. Lekarz ustali jak często w ciągu doby lek Remirta ORO będzie przyjmowany. W przypadku przyjmowania raz na dobę, należy go stosować wieczorem przed pójściem spać. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, należy go stosować rano i wieczorem przed pójściem spać. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy wyjąć z blistra suchymi rękami i położyć na języku. Tabletka szybko ulegnie rozpadowi i można ją połknąć bez popijania wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Remirta ORO?

Postępowanie zależy od schematu przyjmowania leku w ciągu doby.
Jeśli lek jest przyjmowany raz na dobę, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze.
Jeśli lek jest przyjmowany dwa razy na dobę: pominięcie porannej dawki leku- należy ją przyjąć razem z dawką wieczorną; pominięcie wieczornej dawki leku - nie należy przyjmować jej razem z poranną dawką, należy ją pominąć i kontynuować leczenie, przyjmując zwykłe poranne i wieczorne dawki leku; pominięcie obu dawek leku - należy je pominąć i następnego dnia kontynuować leczenie, przyjmując zwykłe poranne i wieczorne dawki leku.

Kiedy lek Remirta ORO nie może być stosowany?

Leku Remirta ORO nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (mirtazapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie powinien być stosowany, jeśli pacjent przyjmuje lub w ciągu ostatnich 14 dni przyjmował lek należący do grupy leków nazywanych inhibitorami MAO.
Lek Remirta ORO nie powinien być stosowany w leczeniu dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Remirta ORO?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Remirta ORO wymagane jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz ustali terminy wizyt kontrolnych w celu oceny skuteczności leczenia i objawów choroby. Należy zwrócić się do lekarza w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać dawek zaleconych przez lekarza. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Remirta ORO należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek po przyjęciu mirtazapiny lub innych leków u pacjenta wystąpiły wysypka skórna o dużym nasileniu albo łuszczenie się skóry, tworzenie się pęcherzy lub zmiany w jamie ustnej. Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Pacjenci w podeszłym wieku oraz pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby mogą wymagać dostosowania dawki leku. Pacjentowi zaleca się, aby nie spożywał alkoholu podczas stosowania leku Remirta ORO.

Jak stosować lek Remirta ORO z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Remirta ORO w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy możliwe jest zastosowanie leku Remirta ORO u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Remirta ORO?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Remirta ORO są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to: zwiększony apetyt i zwiększenie masy ciała, uspokojenie lub senność, ból głowy, suchość w ustach. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Remirta ORO?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

Czy lek Remirta ORO wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Remirta ORO może zmniejszać czujność lub zdolność koncentracji. Pacjent powinien upewnić się, że zdolności te nie będą zaburzone przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdu lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Remirta ORO?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią i światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Remirta ORO - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem