LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Remolexam 15 mg (Meloxicam)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Remolexam (Rp) tabletki 15 mg 20 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
4,91
0,00
Cena
100% (zł):
9,82
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Remolexam 15 mg

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Farmak International Sp. z o.o.

Co zawiera Remolexam?

Lek Remolexam występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 15 mg meloksykamu. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa Remolexam?

Meloksykam jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Remolexam?

Lek Remolexam jest stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów związanych z zaostrzeniem choroby zwyrodnieniowej stawów oraz do długotrwałego leczenia objawów związanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa.

Jak stosować Remolexam?

Dawkę leku Remolexam w poszczególnych schorzeniach, sposób przyjmowania i czas leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Remolexam?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Remolexam nie może być stosowany?

Leku Remolexam nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (meloksykam) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Lek Remolexam nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Remolexam?

Przed przepisaniem leku Remolexam lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przyjmować większych dawek niż zlecone dla poszczególnych schorzeń przez lekarza. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Remolexam działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku dłużej niż zlecił lekarz. Przyjmowanie takich leków jak Remolexam może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru, które zwiększa się w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek leku.

Jak stosować Remolexam z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Remolexam w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Remolexam nie wolno stosować u kobiet podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży ani u kobiet karmiących piersią. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży o zastosowaniu leku Remolexam decyduje lekarz. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Remolexam?

Działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Remolexam są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Remolexam i zgłosić się do lekarza lub do najbliższego szpitala w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z następujących objawów: krwawienie z przewodu pokarmowego (powodujące smołowate stolce lub wymioty krwią), owrzodzenie przewodu pokarmowego (powodujące ból brzucha); objawy zapalenia wątroby (takie jak zażółcenie skóry lub oczu, ból brzucha, utrata apetytu); obrzęk, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła utrudniający oddychanie, obrzęk kostek lub nóg, duszność lub napad astmy; reakcje skórne takie jak świąd, pęcherze lub złuszczanie się skóry (zespół Stevens-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), zmiany na śluzówkach lub rumień wielopostaciowy.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Remolexam?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Remolexam wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po zastosowaniu leku mogą wystąpić: zaburzenia widzenia, zawroty głowy, senność, odczucie wirowania lub braku równowagi lub inne zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego - jeśli takie objawy wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Remolexam?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Remolexam 15 mg - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem